Sremska Mitrovica – Plasman na 44. Republičku smotru „Šta znaš o saobraćaju 2013“, koja će biti održana u Beogradu 24/25.maja 2013. godine, ostvarili su učenici koji su osvojili prva mesta: Rusić Branka, BPPinki SM, Lovrić Ivan, BPPinki SM, Gojić Dejan, BPPinki SM i Gemeri Tina, BPPinki Stara Pazova.

Rezultati okružne smotre „Šta znaš o saobraćaju 2013″:

B kategorija – devojčice
1. Rusić Branka, 5 razred, OŠ“Boško Palkovljević Pinki“ Sremska Mitrovica
2. Šuman Nikolina, 5 razred, OŠ“Boško Palkovljević Pinki“ Sremska Mitrovica
3. Opačić Sara, „Boško Palkovljević Pinki“ Stara Pazova

B kategorija – dečaci
1. Lovrić Ivan, 5 razred, OŠ“Boško Palkovljević Pinki“ Sremska Mitrovica
2. Nedić Branislav, 5 razred, OŠ“Boško Palkovljević Pinki“ Sremska Mitrovica
3. Kalinić Dušan, OŠ“Boško Palkovljević Pinki“ Stara Pazova

C kategorija – devojčice
1. Gemeri Tina, 8 razred,OŠ“Boško Palkovljević Pinki“ Stara Pazova
2. Simić Teodora, 7 razred, OŠ“Boško Palkovljević Pinki“ Sremska Mitrovica
3. Kojadinović Gordana, Stara Pazova

C kategorija – dečaci
1. Gojić Dejan, 7 razred, OŠ“Boško Palkovljević Pinki“ Sremska Mitrovica
2. Petrović Lazar, Stara Pazova
3. Krestić Sima, Ruma

EKIPNO: 1. Grad Sremska Mitrovica
2. Opština Stara Pazova
3. Opština Ruma

17. i 18. maja u Aranđelovcu se održava i Republička smotra tehničkih i informatičkih radova učenika osnovnih škola u Aranđelovcu, na kojoj učestvuju Milica Ćurčić, učenica 6-4 razreda naše škole i nastavnica tehničkog i informatičkog obrazovanja Dajana Ivanković.

U isto vreme biće održano u Smederevu Republičko takmičenje učenika osnovnih škola iz geografije na kojem učestvuju Teodora Simić i Jelena Kozlina, učenice sedmog razreda naše škole sa nastavnicom Milenom Ćorić, kao i XXV Nevenov festival dece pesnika u Savinom Selu na kojem, kao jedan od 15 finalista učestvuje Elena Kostić, učenica trećeg razreda naše škole.

U ponedeljak, 20.maja, na Majskim susretima, odnosno Pokrajinskoj smotri dramskog stvaralaštva, učestvuju i učenici naše škole sa svojom predstavom „Dragi dr Psihiću“, odabranom među deset najboljih dečjih predstava u Pokrajini Vojvodini. Glume: Senka Pajić 8-1, Aleksa Stokanović 7-1, Andrea Tomić 7-1, Jelena Laćarac 7-3, Milica Pekić 7-3, Todor Marković 5-3 i Anđela Tomić 3-2. Scenario je napisao Stefan Tajbl, a režirala Svetlana Milovanović.

You may also like