Dodeljene nagrade za najbolje sportiste 2010.godine

Sremska Mitrovica – Danas su na svečanom prijemu uručene nagrade sportistima, koji su u 2010. godini postigli zapažene rezultate.
Nagrada Sportista godine dodeljuje se za posebna dostignuća u oblasti sporta.

Najbolji sportista u 2010. godini je Dragana Tomašević iz Atletskog kluba Sirmium.Dragana Tomašević osvojila je prvo mesto u Kupu Srbije za seniore u bacanju diska i šesto mesto mesto na prvenstvu Evrope za seniore.

Odluku o najboljim sportistima donela je Komisija za priznanja Skupštine grada Sremska Mitrovica. Nagrade su dodeljene u kategorijama najuspešniji pionir, najuspešniji kadeti, najuspešniji juniori, najuspešniji seniori, najuspešniji klub, najuspešniji trener i najuspešniji profesor.Nagrade se sastoje od plakete i sportske opreme.

Kategorija najuspešniji PIONIRI –

III mesto Teodora Vančik-Sokolsko društvo „Sremska Mitrovica“

Finale Pionirske lige Srbije
Višeboj 2. Mesto
Preskok 3. Mesto
Greda 3. Mesto
Ekipno 2. Mesto
DKMT-DEVA Rumunska Greda 3. Mesto

II mesto Robert Bajuk-Karate klub „Sirmium“

10. Svetosavsko prvenstvo 1. Mesto-kate 2. Mesto-borbe
Internacionalni kup Novi Sad 2. Mesto-kate, 2. Mesto borbe
Internacionalni kup Subotica 1. Mesto-kate, 1. Mesto-borbe
Prvenstvo Vojvodine 2. Mesto-kate, 1. Mesto-borbe
Prvenstvo Srbije 1. Mesto-kate, 1. Mesto-borbe
Kup Vojvodine 1. Mesto-kate, 1. Mesto-borbe
Kup Srbije 1. Mesto-kate, 1. Mesto-borbe
Internacionalni kup u Rimu 1. Mesto-kate
Prvenstvo sveta Sao Paolo 1. Mesto-borbe, 2. Mesto-kate
Prvenstvo Evrope 1. Mesto ekipno, 3. Mesto – pojedinačno-Cluj

I – mesto Sandra Polovina-KK „Val“

K1 500 Prvenstvo Vojvodine 1. mesto
K2 500 Prvenstvo Vojvodine 1. Mesto
K1 1000 Prvenstvo Vojvodine 1. Mesto
K2 1000 Prvenstvo Vojvodine 2. Mesto
K1 1000 Prvenstvo Srbije 1. Mesto
K2 1000 Prvenstvo Srbije 1. Mesto
K4 1000 Prvenstvo Srbije 1. Mesto
K2 500 Kup Srbije za kadetkinje 1. Mesto
Trofej Beograda 2010.
K2 500 1. mesto
K2 1000 2. Mesto
Turnir Olimpijskih nada-Slovačka
K4 200 3. Mesto
K1 1000 finale 9. Mesto
Kajak Rotary regata-Zasavica 2010.
K1 2000 pionirke 1. Mesto

Kategorija najuspešniji KADETI

III-mesto Nikola Čanković – Atletski klub „SREM“

-Prvenstvo Srbije mlađi juniori-disk-kugla 1. mesto
– Prvenstvo Srbije stariji juniori disk-kugla 2. mesto
-Prvenstvo Vojvodine ml. juniori disk-kugla 1. mesto
-Prvenstvo vojvodine st.juniori koplje-kugla 1. mesto
-Prvenstvo Balkana ml.juniori disk 2. mesto
– Prvenstvo Balkana ml.juniori kugla 2. mesto


II-mesto Borislav Lazić-KK „Val“

I mesto Prvenstvo Vojvodine k1 500
II mesto Prvenstvo Vojvodine k2 1000
II mesto Prvenstvo Vojvodine k4 500
I mesto Prvenstvo Vojvodine k4 1000
III mesto Kup Srbije k1 500
II mesto Prvenstvo Srbije k1 50
II mesto Prvenstvo Srbije k4 500
III mesto Trofej Beograda 2010 k1 500
II mesto Trofej Beograda 2010 k4 1000
Učešće turnir olimpijskih nada – Slovačka k2 500, k2 1000
I mesto Šabac 2010 kadeti k1 2000

I-mesto Marija Vučenović-Atletski klub „SREM“ Sremska Mitrovica

-Prvenstvo Srbije kadeti-koplje-kugla 1. mesto
– Prvenstvo Srbije stariji juniori-koplje-kugle 1. mest
-Prvenstvo Vojvodine kadeti-koplje-kugla 1.mesto
– Prvenstvo Vojvodine st.. juniori-koplje-kugla 1. mesto
-Prvenstvo sveeta st.. Juniori koplje XIV
-Prvenstvo Balkana ml. juniori koplje 1. mesto
-Kup evrope ml. juniori koplje 1. mesto
-Internacionalni miting Istambul 1. mesto

Kategorija najuspešniji JUNIORI

III – mesto Tijana Ćetojević-Džudo i sambo klub „LSK“ Laćarak

-Prvenstvo Vojvodine 2. mesto
-Prvenstvo Srbije 1. mesto
-Turniri u Laktašima, Kikindi, Somboru 1. mesto
-Banja Luka 2. mesto

II – mesto Valerija Paraklis-Karate klub „Sirmium“ Sremska Mitrovica

-10. Svetosavski kup 1.mesto kate, 1. mesto borbe
-Internacionalni kup Novi Sad 1.mesto kate, 2. mesto borbe
-Prvenstvo Vojvodine 1. mesto kate, 1. mesto borbe
-Prvenstvo Srbije 1. mesto kate, 1. mesto borbe
-Kup Vojvodine 2. mesto kate, 1. mesto borbe
-Kup Srbije 1.mesto kate, 1. mesto borbe – prvenstvo Evrope Cluj 4. mesto kate
-Internacionalni kup Rim 1. mesto kate, 1.mesto borbe
-Ćivitatekija Italija 3. mesto kate

I – mesto Bojan Umetić – Atletski klub „Sirmium“

-Prvenstvo Srbije 1.mesto disk, 2. mesto kugla
-Kup Srbije finale 1. mesto disk, 2. mesto kugla
-Prvenstvo Srbije (seniori) 2. mesto disk-Kup Eropskih prvaka 2.mesto kugla, 3. mesto disk

Kategorija najuspešniji SENIORI.

III – mesto Iva Vinković – Karate klub“SIRMIUM“Srem.Mitrovica

-10.Svetosavski kup 1. mesto borbe
-Internacionalno takmičenje Novi Sad 1. mesto borbe
-Internacionalno takmičenje Subotica 1. mesto borbe
-Prvenstvo Vojvodine 1. mesto borbe
-Prvenstvo aSrbije 2. mesto borbe
-Kup Vojvodine 1. mesto borbe
-Kup Srbije 1. mesto borbe
-Prvenstvo Evrope Portugal 1. mesto borbe
-Rim internacionalni kup 1. mesto kate
-Ćivitatekia Italija 1. mesto kate

II – mesto Nenad Vukolić – Džudo klub“SIRMIUM“Sremska Mitrovica

-Takmičio se u Super džudo ligi Srbije i ostvario 5 pobjeda 2 nerešena i 1 poraz
-Srbija open-evropski kup 3. mesto
-Maribor-međunarodni turnir 3. mesto
-Kanjiža-međunarodni turnir 2. mesto
-Dukla Slovačka-međunarodni turnir 1. mesto


I-mesto Dragana Tomašević – AK“SIRMIUM“Sremska Mitrovica

-Kup Srbije za seniore 1. mesto
-Prvenstvo Evrope seniori 6. mesto

Kategorija najuspešniji klub .

III – mesto Kajak klub“VAL“Srem. Mitrovica

III mesto Prvenstvo Vojvodine – Mini kajak (ekipno)
III mesto Prvenstvo Srbije-Mini kajak (ekipno)
I mesto Prvenstvo Vojvodine za starije pionire (ekipno)
I mesto Prvenstvo Vojvodine za kadete (ekipno)
I mesto Prvenstvo Srbije za starije pionire (ekipno)
II mesto Prvenstvo Srbije za kadete (ekipno)
Trofej Beograda 2010 .- 5 zlatnih medalja
Regata Bezdan – 4 medalje
Turnir Olimpijskih nada -1 bronzana medalja
Regata Šabac -4 medalje (2 zlatne i 2 srebrne)

II – mesto Karate klub“SIRMIUM“Srem. Mitrovica (KARATE KLUB)

U 2010. Na domaćim takmičenjima osvojili su ukupno 215 medalja, od toga 137 zlatnih 0,43 srebrne i 35 brončanih.
– Prvenstvo Evrope Cluj-Rumunjska, u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su 1 zlatnu 0,3 srebrne i 1 brončanu medalju.
– Internacionalno natjecanje u Rimu (12 medalja) od toga 8 zlatnih 0,3 srebrne i jedna bronzana medalja.
– Internacionalno natjecanje u Talijanskom gradu Ćivitavekja -1 zlatna i 1 bronzana medalja
– Prvenstvo Sveeta u Brazilu -2 zlatne i 1 srebrna medalja
– Prvenstvo Evrope za seniore u Portugalu -2 zlatne medalje.

I – mesto AK“SIRMIUM“Sremska Mitrovica (ATLETSKI KLUB)

-Seniorsko prvenstvo Srbije – 6 medalja
-Finale seniorskog kupa Srbije -6 medalja
-Ekipno prvenstvo Srbije juniori-1. mesto
-Ekipno prvenstvo Srbije seniori-3. Mesto
-Prvenstvo Evrope seniori-6. Mesto
-Kup Evropskih klupskih prvaka juniori-3. mesto

U kategoriji najuspešniji TRENER

Stanislav Raković-Karate klub „Sirmijum“ Sr. Mitrovica

30 godina se veoma uspješno bavi trenerskim radom, o čemu svjedoče zapaženi rezultati Karate kluba „Sirmijum“.
Diplomirani je trener karate sporta i internacionalni sudac, kao nosilac crnog pojasa 6. Dan.

U kategoriji najuspešniji PROFESOR

Slobodan Stojiljković-O.Š. „JOVAN POPOVIĆ“ Sr. Mitrovica
Profesor fizičkog vaspitanja

REZULTATI:

4. mesto na Republičkom prvenstvu u malom fudbalu
1. mesto na Pokrajinskom prvenstvu u malom fudbalu
3. mesto na Republičkom prvenstvu u gimnastici
3. mesto na Republičkom prvenstvu u atletici-skok u dalj pojedinačno i
3. mesto 300 metara pojedinačno

You May Also Like