SVAKA ČAST MOMCI! Srebro na Evropskom prvenstvu

Od strane Ozon
0 komentar

Prvenstvu Evrope u kajaku i kanuu za juniore i mlađe seniore 2022. održano je od 23. do 26. juna 2022. u sportskoj oazi srpske prestonice Adi Ciganliji.

Za mesta na pobedničkom postolju borilo su se ukupno 33 nacije, u 38 disciplina u dve konkurencije i preko 900 takmičara. Grb Srbije branilo 11 devojaka i 19 momaka u 27 discpilina.

Srbija ima mladost za ponos, za pamćenje, za radost, za istoriju!

Nakon kiše dođe sunce! – maksima koja je doslovno obeležila Prvenstvo Evrope. 

U konkurenciji mlađih seniora, pred domaćom publikom, srpski četverac na 500 metara u sastavu Stefan Vrdoljak, Nikola Kovačević, Luka Stojkov i Branko Lagundžić osvojio je srebrnu medalju!

 Mitrovčanin Stefan Vrdoljak sa svojim kolegama Brankom Lagundzić, Nikolom Kovačević i Lukom Stojkov, uspeo je da pokaže svoj kvalitet i trud SREBRNOM medaljom na EVROPSKOM PRVENSTVU ZA JUNIORE I MLAĐE SENIORE u disciplini na 500m!

Pored ove discipline Stefan je pokazao odličnu spremnost u sprintu gde je zauzeo 7. mesto u izuzetnoj konkurenciji.

Iako su za favorite za medalju ispred naših momaka važili Česi, Italijani, Portugalci, srpski četverac je i silovito i hrabro „gazio“ Savskim jezerom i na kraju ostavio iza sebe sve navedene osvojivši srebro zlatnog sjaja vremenom 1:22.538.

Bilans reprezentativaca Srbije po kateforijama: 

FINALE K1-500JUN Dunja Stanojev 5. mesto (1:55.863)
FINALE K1-500JUN Aleksandar Jovanović 9. mesto (1:44.838)
FINALE C1-500U23 Tijana Arsić izašla sa staze zbog povrede ramena, nije poznato koliko će odsustovati sa takmičarske scene

FINALE K1-500U23 Bojan Zdelar 5. mesto (1:39.039)
FINALE K1-500U23 Marija Dostanić 5. mesto (1:52.033)

B finale K2-500JUN Luka Manjenčić, Strahinja Dragosavljević 8. mesto (1:39.610)
B finale K2-500U23 Danilo Živković, Miloš Stojkov 8. mesto (1:35.111)

FINALE K2-500U23 Anastazija Bajuk, Olivera Mihajlović 8. mesto (1:46.984)

FINALE K2-500JUN Dina Bacelj, Dunja Stanojev 1. mesto (1:45.351)
FINALE K4-500U23 Stefan Vrdoljak, Nikola Kovačević, Luka Stojkov, Branko Lagundžić – 2. mesto (1:22.538)

FINALE C1-200U23 Tijana Arsić zbog povrede ramena nije izašla na trku

FINALE K1-200U23 Marija Dostanić – 4. mesto vreme 41:280
FINALE K1-200JUN Dunja Stanojev – 2. mesto vreme 41.740
FINALE K1-200JUN Strahinja Dragosavljević – 1. mesto vreme 35.602
FINALE K1-200U23 Stefan Vrdoljak – 7. mesto vreme 36.285

Možda Vam se svidi i