Održane Male Olimpijske igre

Sremska Mitrovica – Male Olimpijske igre, takmičenje namenjeno učenicima prvog, drugog i trećeg razreda osnovnih škola održane su u utorak, 8. maa u Poslovno sportskom centru „Pinki“ u Sremskoj Mitrovici.

Takmičenje su organizovali Gradska uprava za obrazovanje, kulturu i sport, Savez Sport za sve Grada Sremska Mitrovica i Sportski Savez grada Sremska Mitrovica.

Na takmičenju je nastupilo ukupno 190 učenika.

U kategoriji prvih razreda učestvovalo je 3 ekipe iz 3 osnovne škole:
OŠ „B.P.Pinki“, OŠ „J.J.Zmaj“, OŠ „S.B.Paja“, sve iz Sr. Mitrovice.

Plasman:
1. OŠ „J.J.Zmaj“ – 241,79 sek.
2. OŠ „B.P.Pinki“ – 250,72 sek.
3. OŠ „S.B.Paja“ – 268,31 sek.

Najbrži učenik u kategoriji prvih razreda bio je Luka Simonović (OŠ
„B.P.Pinki“) sa rezultatom 20,13 sek.

Najbrža učenica u kategoriji prvih razreda bila je Lana Novaković (OŠ
„J.J.Zmaj“) sa rezultatom 19,71 sek.

U kategoriji drugih razreda učestvovalo je 5 ekipa iz 5 osnovnih škola:
OŠ „J.J.Zmaj“, OŠ „S.B.Paja“, OŠ „Sv. Sava“, OŠ „B.P.Pinki“ i OŠ
„J.Popović“, sve iz Sr. Mitrovice.

Plasman:
1. OŠ „J.J.Zmaj“ – 268,32 sek.
2. OŠ „Sv. Sava“, – 277,89 sek.
3. OŠ „S.B.Paja“ – 281,13 sek.
4. OŠ „J.Popović“ – 301,62 sek.
5. OŠ „B.P.Pinki“ – 307,17 sek.

Najbrži učenik u kategoriji drugih razreda bio je Lazar Кoprivica (OŠ
„Sv. Sava“) sa rezultatom 22,33 sek.

Najbrža učenica u kategoriji drugih razreda bila je Teodora Milošević
(OŠ „J.J.Zmaj“) sa rezultatom 24,57 sek.

U kategoriji trećih razreda ženske konkurencije učestvovalo je 4 ekipe,
iz 4 osnovne škole: OŠ „J.J.Zmaj“, OŠ „J.Popović“, OŠ „Sv. Sava“, OŠ
„B.P.Pinki“, sve iz Sr. Mitrovice .

Plasman:
1. OŠ „Sv. Sava“ – 292,04 sek.
2. OŠ „J.J.Zmaj“ – 296,22 sek.
3. OŠ „J.Popović“ – 310,51
4. OŠ „B.P.Pinki“ 328,71 sek.

Najbrža učenica u kategoriji trećih razreda bila je Anđela Ševčik (OŠ
„J.J.Zmaj“) sa rezultatom 24,53 sek.

U kategoriji trećih razreda muške konkurencije učestvovalo je 4 ekipe iz
4 osnovne škole: OŠ „J.J.Zmaj“, OŠ „J.Popović“, OŠ „Sv. Sava“, OŠ
„B.P.Pinki“, sve iz Sr. Mitrovice

Plasman:
1. OŠ „Sv. Sava“ – 269,40 sek.
2. OŠ „J.Popović“– 281,25 sek.
3. OŠ „J.J.Zmaj“ – 288, 89 sek.
4. OŠ „B.P.Pinki“ – 319,05 sek.

Najbrži učenik u kategoriji trećih razreda bio je Ognjen Miglinski (OŠ „Sv. Sava“) sa rezultatom 22,28 sek.

Tri prvoplasirane ekipe, svaki pojedinac tri prvo plasirane ekipe su kao
nagrade dobili diplome.

You May Also Like