Košarkaši Mega Leksa su uspeli da dođu do verovatno ključne pobede za opstanak u ABA ligi pošto su u okviru 23. kola savladali Mornar u Baru sa 81:89 (22:16, 22:28, 11:26, 26:19). Izabranici Dejana Milojevića su do pobede došli serijom 15:0 na kraju treće i početku četvrte četvrtine, kada su se odvojili na 20 poena prednosti. Trener Mege na ovom meču nije mogao da računa na Vlatka Čančara i Ognjena Čarapića a sa ekipom nisu u Bar otputovali ni Predrag Samardžiski i Radovan Đoković.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa je bio Jaramaz sa 21 poenom, a pratili su ga Marelja sa 13 i Novak sa 12 poena, dok su se u ekipi Mornara istakli Pavić i Džons sa po 14 poena. Ovom pobedom Mega je došla do skora 9-14 čime se odvojila na 2 trijumfa prednosti u odnosu na poslednjeplasirane ekipe uz bolji međusobni skor sa svakom od njih (Mornar, Krka i Zadar). Naredni meč Mega Leks igra u Sremskoj Mitrovici u nedelju od 21 čas a protivnik je Partizan NIS. Karte za taj meč su već puštene u prodaju po ceni od 400 dinara za tribine i 1000 dinara za VIP mesta.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rebić, Jaramaz, Simeunović, Spasojević i Kaba. Mega otvara meč trojkom Spasojevića ali je usledio post od nekoliko minuta u napadu što Mornar koristi da povede 8:3. Rebić poentira sa linije slobodnih bacanja. Domaća ekipa novom serijom poena uspeva da dođe do dvocifrene prednosti, 18:6. Jaramaz pogađa uz faul, potom Novak, Marelja i Tejić uspevaju da smanje minus na 6 poena za 22:16 na kraju prve četvrtine.

Marelja pogađa trojku na početku druge četvrtine a potom je odličan u prodorima bio Jaramaz. Ipak, Mornar uspeva da održi vođstvo, a potom i stiže do 39:30 na 3 minuta do kraja poluvremena. Zagorac vezuje devet poena, od čega su dve trojke i jedan koš pod faulom i Mega je ponovo u igri. Odličan finiš poluvremena za Megu zaokružuju Jaramaz a zatim i Novak sa trojkom iz ugla u poslednjoj sekundi za 44:44 posle 20 minuta igre.

Drugo poluvreme otvara Marelja sa dva pogotka pod košem a posle trojke Novaka, Mega vodi sa 47:53. Mornar pogađa trojku ali je odmah u sledećem napadu vraća Jaramaz. U narednim minutima igrači Mege su promašili nekoliko napada ali su dobrom odbranom uspeli da sačuvaju vođstvo. Jaramaz je vrlo raspoložen na ovom meču pa novim poenima donosi Megi prvo dvocifreno vođstvo u 28. minutu, 55:65. Tejić krade loptu i asistira Rebiću za polaganje a potom i zaključuje seriju 0:10 trojkom za 55:70 na kraju treće četvrtine.

Serija Mega Leksa se nastavila i u poslednjoj četvrtini pošto je posle poena Simeunovića i Mušidija pod faulom, stigla do velikih plus 20, 55:75. Mornar kreće na sve ili ništa i uspeva da smanji na 11 poena razlike na manje od 4 minuta do kraja. Mega je posle toga odigrala znatno angažovanije u odbrani i poenima Jaramaza i Rebića mirno privela meč kraju za konačnih 81:89.

Mornar: Anderson, Džons 14, Vitkovac 2, Radunović, Vujošević 6, Čalić 2, Tejtum 5, Elis 10, Pavić 14, Mugoša 6, Voler 10, Bakić 12.

Mega Leks: Mušidi 7, Rebić 8 (5 asistencija), Jaramaz 21, Spasojević 5, Glogovac, Kaba 1 (5 skokova), Zagorac 11 (5 skokova), Simeunović 2, Tejić 9, Novak 13 (6 asistencija), Kapetanović, Marelja 13.

Izvor: Mega Leks