Remi u derbiju u Salašu Noćajskom

Od strane Ozon
0 komentar

Sremska Mitrovica – U nedelju je u Salašu Noćajskom odigran derbi meč 13. kola Sremske lige, između domaće “Budućnosti” i FK ”1. Maja” iz Rume. Utakmica je odigrana pred oko 450 ljubitelja fudbala, po idealnim vremenskim uslovima i odlično pripremljenom terenu, krajnji rezultat 1:1.

Obe ekipe su ušle u utakmicu spuštenog garda, sa željom da osvoje sva tri boda i samim tim utakmica je bila izuzetno zanimljiva, dinamična, sa puno šansi, duela, varnica i po golom u obe mreže. “Budućnost” je krenula za nijansu ofanzivnije, stvorila dve odlične šanse preko Jankovića, ali golman gostiju bio je na visini zadatka. Ipak u 30. minuti je probijena mreža gostiju, posle jedne ubačene lopte u srce šesnaesterca, udarca glavom i odbrane golmana, Janković se baca i u padu šutira loptu koja se odbija od prećku i završava u mreži Rumljana za vođstvo Salaščana i ogromnu radost na tribinama.

Do kraja poluvremena mreže su mirovale. U drugom poluvremenu “Prvomajci” vrše izmene, kreću na sve ili ništa. Pokušavali su, stihijski napadali, ali je Čupićeva mreža mirovala sve do 75. minuta kada je na jednu oštru ubačenu loptu odlično utrčao Lukač, podmetnuo nogu i plasirao je u mrežu domaćih za 1:1. Posle toga u 80. minuti, tokom cele utakmice nesigurni, sudija Mladen Banjanin pokazuje drugi žuti karton domaćem igraču Vanji Rogu i šalje ga u svlačionicu. Do kraja utakmice se igralo oprezno na obe strane, Rumljani su bili zadovoljni bodom, a Salaščani brojčano u manjini pokušali su nešto da urade na kontre, ali do kraja bez promene rezultata.

Fk “Buducnost”: Čupić, Bošković, Marjanović, Radosavljević, Petrović, Đukić, Petrić, Jeftić, Jelikić, Rogo i Janković. Igrao još: Đonlić. Trener: Aleksandar Sokolović.

Sledeću utakmicu Salaščani igraju u Vitojevcima protiv ekipe “Partizana”, 12. novembra u 13 časova.