LSK slavio protiv gostiju iz Beške

Sremska Mitrovica – U nedelju, 14. avgusta fudbaleri “LSK-a” iz Laćarka na domaćem terenu savladali su ekipu “Hajduk-a” iz Beške rezultatom 3:1 (1:0).

Gledalaca: 300.
Sudija: Svrkota Nemanja (Novi Sad)

Strelci: Marko Rudić 35, 48. min i Saša Rudić 62. min za “LSK”, a Mitrović 87. min za “Hajduk”
FK “LSK”: Aleksić, Radulović, Cvetanović, Lađevac, Strniša, S. Rudić, Mihajlović, Stanivuković, Dronić, M. Rudić, Vukotić.
Igrali još: Trubić, Jošić, Ivin.

Veoma dobra igra zelenih na otvaranju nove sezone i ubedljiva pobeda nad “Hajdukom” iz Beške u sremskom derbiju. Ekipa gostiju se pokazala kao veoma dobar kolektiv, ali raspoloženim Laćarcima nije mogla ništa. U 35. minutu nakon odlično izvedenog slobodnog udarca sa oko 20 metara Marko Rudić pogađa sam ugao nemoćnog golmana “Hajduka”. Pored ovog pogotka može se i spomenuti par šansi Marka Rudića i mladog Vukotića u prvom poluvremenu.

Odmah u nastavku igre odlična akcija zelenih, a strelac je odlični Marko Rudić u 48. minutu koji je tokom utakmice mogao postići bar još dva gola ali u situacijama 1 na 1 sa golmanom gostiju nije bio na visini zadatka. U 62. minutu odličan prodor po levoj strani novajlije Cvetanovića koji odlaže loptu ponovo Rudiću, a ovaj je petom proigrava Saši Rudiću koji sa oko 22 metra postiže gol za tv špice. Gosti su samo u 87. minutu samo ublažili poraz posle velike gužve ispred gola Aleksića preko Mitrovića.

Veoma bitna činjeninica svoj debi su ostvarili u zelenom dresu Trubić (17 godina) i Vukotić (16 godina i 6 dana).