Još uvek neizvesna budućnost Salaščana u NSL

Od strane Ozon
0 komentar

Sremska Mitrovica – Fudbaleri „Budućnosti“ iz Salaša Noćajskog rezultatom 5:0 proteklog vikenda na domaćem terenu savladali su FK „ŽSK Zabalj“ iz Žablja.

Domaćini svesni važnosti utakmice od početka su krenuli žestoko u napada i ka protivničkom golu, pa tako već u 8. minutu Mihajlović postiže prvi pogodak za Salaščane. Do kraja poluvremena ređale su se šanse, ali je gostujući golman uspeo da sačuva mrežu. U drugom poluvremenu „Budućnost“ nastavlja da vrši pritisak na goste i za samo 6 minuta pogocima Gorana Simeunovića, Vanje Roga i Miloša Savića dolazi do ubedljivih 4 gola razlike. Konačan rezultat 5:0 postavlja u 81. minuti Vanja Rogo posle jednog solo prodora i udarca sa 16 metara.

Ovom pobedom Salaščani, koji se trenutno nalaze na 13. mestu na tabeli, nastavljaju borbu za opstanak u Novosadsko sremskoj ligi, koja će trajati do poslednjeg kola, jer do kraja sezone neće biti poznato koliko ekipa ispada iz lige.

FK „Budućnost“: Čupić, Simeunović V, Radosavljević, Jeftić, Đukić, Bošković, Janković, Rogo, Mihajlović, Simeunović G, Savić. Igrali još Jesretić, Đonlić, Vladisavljević.
Trener: Aleksandar Sokolović.

Sledeću utakmicu „Budućnost“ igra u sredu u Bačkom Jarku protiv ekipe „Mladosti“. Početak utakmice zakazan je za 16:30 časova.