Čupić i Đonlić za 3 boda „Budućnosti“!

Od strane Ozon
0 komentar

Sremska Mitrovica – Da se kvalitetan fudbal igra i u nižerazrednim ligama to je pokazala i utakmica u Vitojevcima između FK „Budućnosti“ iz Salaša Noćajskog i domaćina FK „Partizan“ koji je izgubio sa minimalnom razlikom. Krajnji rezultat 0:1 za Salaščane.

Pred oko 200 gledalaca, po prohladnom i kišovitom vremenu 90 minuta prave muške igre, klizećih startova, čarki i varnica što na terenu, što i na tribinama, sjajnih odbrana golmana i jednim ali vredim golom u mreži domaćina za vredne bodove Salaščana.

Gosti iz Salaša su na ovo gostovanje otišli bez 4 važne karike, Jeftića, Roga, Đukića i Petrića, priželjkivali bod, a uzeli sva 3! Utakmica je od samog starta krenula oštro od strane domaćina, ofanzivno, dok se gostujući trener odlučio za defanzivniju igru, čekajuci svoje šanse kroz kontranapade preko brzonogih Jelikića, Jankovića i Đonlića. Prvo poluvreme je prošlo bez šuta na gol domaćina, a domaći su imali par odličnih situacija. ali je Čupić sjajnim odbranama sačuvao svoj gol.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Janković izbacuje Jelikića koji na ivici kaznenog prostora vara dva domaća igrača, idealno centrira na drugu stativu za Đonlića koji glavom šalje loptu u nebranjeni deo mreže domaćina za 0:1! Od tog trenutka Salaščani se povlače u totalnu defanzivu, što je moglo da im se obije o glavu, ali odličnom timskom igrom, požrtvovanošću odbrane i odličnim Čupićem na golu, Salaški bunker nije probijen do kraja utakmice. Mogli su gosti i ranije rešiti ovu utakmicu, ali su Janković i Jelikić bili nedovoljno koncentrisani u dve idealne situacije gde je domaći golman izašao kao pobednik.

Posle ovog kola Salaščani su se popeli na čelo tabele, gde prve tri ekipe „Podrinje“, „Hajduk“ i „Budućnost“ imaju isti broj bodova, po 27, deli ih samo gol razlika.

FK „Budućnost“: Čupić, Vladisavljević, Marjanović, Radosavljević, Petrović, Mihajlović, Boskovic, Milovanovic, Janković, Jelikić, Đonlić.
Trener: Aleksandar Sokolović.

Sledeću utakmicu „Budućnost“ igra u Salašu Noćajskom protiv ekipe „Slobode“ iz Donjeg Tovarnika, 20. novembra sa početkom u 13 časova. Ova utakmica je ujedno i poslednje kolo jesenjeg dela Sremske lige.