Atletičari kluba Srem nižu medalje!

Od strane Ozon
0 komentar

U Sremskoj Mitrovici je protekog vikenda održano prvenstvo Srbije za više kategorija u organizaciji AK „Srem“, ustanove Atletski stadion i Zbora atletskih sudija Sremska Mitrovica.
Atletičari AK „Srem“ su postigli odlične rezultate.
Najuspešnija je bila Lajić Anja u troboju koja je u konkurenciji mlađih pionirki postigla rezultat od 2176 bodova, što je samo 10 bodova manje od aktuelnog državnog rekorda za mlađe pionirke koji drži Radojević Jovana, takođe članica „Srema“.
Anja je 60m trčala 8,57 sekundi, u dalj iz zone odskoka je skočila 5,08m a kuglu od 2kg je bacila na daljinu od 10,20m. U istoj kategoriji Vanja Bugadžija je bila četvrtoplasirana sa osvojenih 1935 bodova (8,95 sekundi, 4,56 m i 7,77m).

13177737_1119102304800431_2123674795530027194_n
U kategoriji mlađih pionira, takođe u troboju, Šuman Vuk je osvojio šestu poziciju sa osvojenih 1674 boda (9,12 sekundi, 4,13m, 7,21m)
U konkurenciji starijih pionirki u disciplini petoboj Radojević Jovana je osvojila srebrnu medalju u veoma jakoj konkurenciji sa osvojenih 2276 bodova. Ona je 100m trčala za 13,59 sekundi, u vis skočila 1,31m, kuglu od 3kg bacila 10,31m daleko, u dalj skočila 4,87m i 600m istrčala za 2:03,84 minuta. Njena klupska drugarica Poznanović Željka je osvojila petu poziciju u istoj disciplini rezultatom 2137 bodova (14,45 sekundi, 1,46m, 10,14m, 4,33m, 2:23,58 min).
Istog vikenda, mlađi juniori su nastupali na tradicionalnom mitingu „Trofej Beograda „ u subotu i „Memorijal Aleksandar Marinković 2016.“ Koji je održan u nedelju. Srebrne medalje osvojili su Mitrović Miloš u skoku u vis rezultatom 195 cm i dva puta Stanimirović Sara koja je koplje od 500g u subotu bacila na daljinu od 36,56m a starije juniorsko koplje od 600g u nedelju na daljinu od 39,96m.
Vrlo dobro četvrto mesto osvojili su Mirjana Dasović i Uroš Vukajlović u disciplini bacanje koplja. Mirjana je koplje od 500g bacila 31,08m dok je Uroš Vukajlović spravu od 700g bacio 42,18m daleko.
Sudeći po trenutnim sjajnim rezultatima možemo reći da se u AK „Srem“ mogu nadati bogatoj žetvi ove sezone.