190 učenika nastupilo na Malim olimpijskim igrama

Od strane Ozon
0 komentar

Sremska Mitrovica – U Poslovno sportskom centru „Pinki“ u Sremskoj Mitrovici juče su održane Male olimpijske igre u kojima su učestvovali đaci od I do III razreda osnovnih škola.

Takmičenje je organizovala Gradska uprava za kulturu, sport i omladinu, Savez Sport za sve Grada Sremska Mitrovica i Sportski Savez grada Sremska Mitrovica.

Na takmičenju je nastupilo 190 učenika iz 5 osnovnih škola i to: OŠ „Boško Palkovljević Pinki“, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, OŠ „Slobodan Bajić Paja“, OŠ „Sveti Sava“, sve iz Sremske Mitrovice i OŠ „Dobrosav Radosavljević Narod“, Mačvanska Mitrovica.

U kategoriji prvih razreda učestvovale su 4 ekipe iz 4 osnovne škole: OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica, OŠ „J.J.Zmaj“, OŠ „S.B.Paja“, OŠ „Sv. Sava“, sve iz Sr. Mitrovice.

Plasman:
1. OŠ „Sv. Sava“, 182,25 sek.
2. OŠ „J.J.Zmaj“, 222,48 sek.
3. OŠ „S.B.Paja“, 224,07 sek
4. OŠ „D.R.Narod“, 259,81 sek.

Najbrži učenik u kategoriji prvih razreda bio je Aleksa Milutinović (OŠ „Sv. Sava“) sa rezultatom 15,16 sek.
Najbrža učenica u kategoriji prvih razreda bila je Teodora Baćić (OŠ „Sv. Sava“) sa rezultatom 17,50 sek.

U kategoriji drugih razreda učestvovalo je 4 ekipe iz 4 osnovne škole: OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica, OŠ „J.J.Zmaj“, OŠ „S.B.Paja“, OŠ „Sv. Sava“, sve iz Sr. Mitrovice.

Plasman:
1. OŠ „Sv. Sava“, 221,95 sek.
2. OŠ „S.B.Paja“, 288,10 sek.
3. OŠ „J.J.Zmaj“, 289,79 sek.
4. OŠ „D.R.Narod“, 309,53 sek.

Najbrži učenik u kategoriji drugih razreda bio je Đorđe Simić (OŠ „Sv. Sava“) sa rezultatom 19,14 sek.
Najbrža učenica u kategoriji drugih razreda bila je Teodora Joksimović (OŠ „Sv. Sava“) sa rezultatom 19,89 sek.

U kategoriji trećih razreda muške konkurencije učestvovalo je 4 ekipe iz 4 osnovne škole: OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica, OŠ „J.J.Zmaj“, OŠ „S.B.Paja“, „B.P.Pinki“ sve iz Sr. Mitrovice.
Plasman:
1. OŠ „D.R.Narod“, 251,31 sek.
2. OŠ „B.P.Pinki“ 258,06 sek.
3. OŠ „S.B.Paja“, 265,13 sek.
4. OŠ „J.J.Zmaj“, 267,06 sek.

Najbrži učenik u kategoriji trećih razreda bio je Damjan Stanković (OŠ „D.R.Narod“) sa rezultatom 21,01 sek.

U kategoriji trećih razreda ženske konkurencije učestvovalo je 4 ekipe iz 4 osnovne škole: OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica, OŠ „J.J.Zmaj“, OŠ „S.B.Paja“, „B.P.Pinki“ sve iz Sr. Mitrovice.
Plasman:
1. OŠ „J.J.Zmaj“, 266,75 sek.
2. OŠ „D.R.Narod“, 280,05 sek.
3. OŠ „S.B.Paja“, 285,27 sek.
4. OŠ „B.P.Pinki“ 286,06 sek.

Najbrža učenica u kategoriji trećih razreda bila je Tamara Jovanović (OŠ „D.R.Narod“) sa rezultatom 23,36 sek.

Tri prvoplasirane ekipe su kao nagrade dobile pehar i diplomu za školu, a svaki učenik tri prvoplasirane ekipe je dobio diplomu i medalju.

Najbrži učenici su kao nagrade dobili diplomu.

You may also like