Sremska Mitrovica – U sredu, 25. marta u sportskoj sali Sokolskog društva održano je Gradsko prvenstvo u gimnastici za učenike osnovnih škola.
Gadsko prvenstvo organizovala je Gradska uprava za kulturu, sport i omladinu, Savez Sport za sve Grada Sremska Mitrovica i Sportski savez Grada, a tehnički organizator takmičenja bilo je Sokolsko društvo.
Na takmičenju je ukupno nastupilo 42 takmičara iz 5 osnovnih škola (OŠ „B.P.Pinki“, OŠ „S.B.Paja“, OŠ „Sv. Sava“, OŠ „J. Popović“ iz Sr. Mitrovice, OŠ „D.R. Narod“, Mačvanska Mitrovica).
Plasman
U kategoriji pionirki od 1.do 4. razreda nastupilo je četiri ekipe i to: OŠ „B.P.Pinki“ 1, OŠ „S.B.Paja“, OŠ „B.P.Pinki“ 2, OŠ „D.R.Narod“, Mačvanska Mitrovica.
OSNOVNE ŠKOLE PIONIRKE (1-4) EKIPNO
1. OŠ „B.P.Pinki“ 1
2. OŠ „S.B.Paja“
3. OŠ „B.P.Pinki“ 2
OSNOVNE ŠKOLE PIONIRKE (1-4) POJEDINAČNO
1. Marina Burmudžija, OŠ „B.P.Pinki“ 1
2. Anja Žunić, OŠ „B.P.Pinki“ 1
3. Milana Simić, OŠ „S.B.Paja“
U kategoriji pionirki od 5. – 6. razreda nastupilo je četiri ekipe i to: OŠ „B.P.Pinki“, OŠ „S.B.Paja“, OŠ „Sv. Sava“, OŠ „J. Popović“.
OSNOVNE ŠKOLE PIONIRKE (5-6) EKIPNO
1. OŠ „J. Popović“
2. OŠ „Sv. Sava“
3. OŠ „S.B.Paja“
OSNOVNE ŠKOLE PIONIRKE (5-6) POJEDINAČNO
1. Anđela Koavačić, OŠ „J. Popović“
2. Vanja Vančik, OŠ „J. Popović“
3. Sonja Papišta, OŠ „B.P.Pinki“
U kategoriji pionira od 5. – 6. razreda nastupila je jedna ekipa, OŠ „B.P.Pinki“.
OSNOVNE ŠKOLE PIONIRI (5-6) EKIPNO
1. OŠ „B.P.Pinki“
OSNOVNE ŠKOLE PIONIRI (5-6) POJEDINAČNO
1. Boris Giner, OŠ „B.P.Pinki“
2. Marko Burmudžija, „B.P.Pinki“
3. Predrag Đuričić, „B.P.Pinki“
OSNOVNE ŠKOLE DEVOJČICE (7-8) EKIPNO
1. OŠ „J. Popović“
2. OŠ „Sv. Sava“
OSNOVNE ŠKOLE DEVOJČICE (7-8) POJEDINAČNO
1. Teodora Vančik, OŠ „Sv. Sava“
2. Jelena Žilić, OŠ „Sv. Sava“
3. Biljana Beara, OŠ „J. Popović“
Tri prvoplasirane ekipe su kao nagrade dobile dipplome i pehare, a tri prvoplasirana pojedinca/ke pored diplome dobila su i medalje.