Sremska Mitrovica – U subotu, 1. Marta u Novom Sadu održano je Prvenstvo Vojvodine u plivanju.
Miloš Starčević, član plivačkog kluba „Sremska Mitrovica“, ostvario je istorijski uspeh za mitrovačko plivanje osvajanjem drugog mesta u apsolutnoj konkurenciji na 50m delfin stilom sa novim ličnim rekordom 26:80s. Pored ove medalje, Miloš je osvojio još dva treća mesta u seniorskoj konkurenciji i to na 50m i 100m delfin stilom.
Pored Starčevića boje Sremske Mitrovice branile su i četiri devojke u kadetskoj konkurenciji; Ana Plavšić, Dajana Jelić, Aleksandra Nikolić i Iva Bogdanović koje su u apsolutnoj konkurenciji u štafeti 4x50m mešovito zauzele 6. mesto.
Pojedinačno najuspešnija je bila Aleksandra Nikolić koja je osvojila 4. mesto na 50m leđno.
Na Prvenstvu Vojvodine učestvovalo je 294 takmičara iz 20 klubova.