Okružno prvenstvo u plivanju

Sremska Mitrovica – Okružno prvenstvo u plivanju za osnovne (pioniri i pionirke) i srednje (omladinci i omladinke) škole, koje je održano u petak, 28.oktobra,  organizovala je Gradska uprava za kulturu, sport i omladinu u saradnji sa Kancelarijom za školski i rekreativni sport. Domaćin je bio Vrdnik a tehnički organizator PK „Oaza“. Takmičenje se odvijalo u četiri uzrastne kategorije (1-4 razred, 5-6 razred, 7-8 rayred i srednja škola), odnosno četiri plivačke discipline (kraul, prsno, delfin, leđno). Na takmičenju je ukupno nastupilo 116 učenika.

 

REZULTATI:

 

KRAUL (dečaci)

 

50m 1-4r.

 

1. Stevan Sapun (Jovan Popović, SM)  37,59

2. Jovan Jović  (J. J. Zmaj, SM) 49,17

3. Aleksandar Petričević (Petar Kočić, IN) 58,66

 

50m 5-6r.

 

1. Zoran Bukorac  (J. J. Zmaj, SM) 39,11

2. Pilipović Strahinja (Milica Stojanović Srpkinja, Vrdnik) 41,86

3. Petar Mrđa ( Dušan Jerković, IN) 42,88

 

50m 7-8r.

 

1. Simeon Latinović (Sveti Sava, SM) 36,33

2. Slobodan Grković (Petar Kočić, IN) 37,53

3. Luka Grković (Petar Kočić, IN) 42,16

 

100m SŠ

 

1. Aleksandar Golić  (Nikola Tesla, SM)1:09,57

2. Milan Andrić (Gimnazija, IN) 1:22,53

3. Nikola Bodrožić (Tehnička škola, IN)

3. Marko Dobrečević (Stevan Puzić, RU)

 

KRAUL (devojčice)

 

50m 1-4r.

 

1. Anica Vlaisavljević (Petar Kočić, IN) 2:11,90

 

50m 5-6r.

 

1. Tara Ćulibrk (Slobodan Savković, S. Banovci) 33,54

2. Anđela Radujko (Rastko Nemanjić Sava, NP) 46,64

3. Anđela Bojić (J. J. Zmaj, SM) 47,79

 

50m 7-8r.

 

1. Marija Kovačević (Jovan Popović, IN) 45,29

2. Željana Letić (22. jul, Krčedin) 48,95

 

100m SŠ

 

1. Dunja Funduk  (Mitrovačka gimnazija) 1:37,14

2. Nataša Šimonković (Stevan Petrović Brile, RU) odustala

 

 

PRSNO (dečaci)

 

50m 1-4r.

 

1. Matija Hegediš (J. J. Zmaj, SM)  56,48

2. Jovan Radmanović (J. J. Zmaj, SM)   57,72

3. Miloš Milanović (Petar Kočić, IN) 1:11.89

 

50m 5-6r.

 

1. Luka Golubović (Boško Pakovljević Pinki, SM)  44,27

2. Aleksa Kopčić  (J. J. Zmaj, SM)  51,26

3. Uroš Mijić (Dušan Jerković, IN) 1:00,80

 

50m 7-8r.

 

1. Radovan Čikić  (Dobrosav Radosavljević Narod, MM) 43,78

2. Milan Milanović (Petar Kočić, IN) 54,04

 

100m SŠ

 

1. David Kulić  (9.maj, SM) 1:36,28

2. Uroš Vasiljević (Stevan Puzić, RU) 1:43,79

3. Vladimir Vukadin (Medicinska, SM) 1:44,01

 

 

PRSNO (devojčice)

 

50m 1-4r.

 

1. Kristina Uzelac  56,73

 

50m 5-6r.

 

1. Helena Ignjatović (Rastko Nemanjić Sava, NP) 45,39

2. Marija Popović (Boško Pakovljević Pinki, SP) 49,29

3. Vasilisa Stošić (Dušan Jerković, IN) 1:01,65

 

50m 7-8r.

 

1. Ana Plavšić  (J. J. Zmaj, SM)  43,66

2. Anja Kovač (Milica Stojanović Srpkinja, Vrdnik) 53,79

3. Aleksandra Stamenić (Braće Grulović, Beška) 55,54

 

 

100m SŠ

 

1. Nina Maljković  (Medicinska, SM) 1:40,56

2. Željka Mandić (Gimnazija, IN) 2:01,89

3. Manuela Mitić (Đorđe Natošević, IN) 2:43,15

 

LEĐNO (dečaci)

 

50m 1-4r.

 

1. Ivan Roman (Jovan Popović, SM) 1:08,24

 

50m 5-6r.

 

1. Kosta Popov  (J. J. Zmaj, SM)  44,79

 

50m 7-8r.

 

1. Stefan Nešković  (Sveti Sava, SM) 50,22

2. Miloš Pešut (Jovan Popović, IN) 52,73

 

100m SŠ

 

1. Danilo Mionić (9.maj, SM)  1:21,35

2. Strahinja Bosančić (Stevan Puzić, RU) 1:40,36

3. Svetislav Jevremović (Mihajlo Pupin, IN) 2:25,09

 

LEĐNO (devojčice)

 

50m 1-4r.

 

1. Dunja Petrušić (Jovan Popović, SM)  1:12,92

 

50m 5-6r.

 

1. Anja Vidović  (J. J. Zmaj, SM)  52,01

2. Deana Jelić  (Sveti Sava, SM) 53,78

 

50m 7-8r.

 

1. Isidora Petrović (Jovan Popović, IN) 56,30

2. Đurđica Stošić (Dušan Jerković, IN) 1:02,79

3. Anja Stojsavljević (Jovan Popović, IN) 1:15,03

 

 

 

100m SŠ

 

1. Nina Kobaš (Petar Kranjčević, SM)1:46,62

 

DELFIN (dečaci)

 

50m 1-4r.

 

1. Aleksandar Živanić  (Sveti Sava, SM) diskvalifikacija

 

50m 5-6r.

 

1. Srđan Savić (J. J. Zmaj, SM) 48,09

2. Nikola Kresoja (Jovan Popović, IN) diskvalifikacija

 

50m 7-8r.

 

1. Jovan Komljenović (Slobodan Savkovićš, SB) 36,48

1. Stefan Selaković (J. J. Zmaj, SM)  38,73

2. Miloš Mirnić (T.V. Lebarnik, Lać) 47,77

 

100m SŠ

 

1. Miloš Starčević (Mitrovačka gimnazija) 1:10,67

2. Nikola Bjelić  (9.maj, SM)  1:25,09

3. Nikola Došen (Mihajlo Pupin, IN) odustao

 

DELFIN (devojčice)

 

50m 1-4r.

 

1. Lana Gavrilović (J. J. Zmaj, SM) 54,23

 

50m 5-6r.

 

1. Iva Bogdanović (Sveti Sava, SM)  41,63

 

 

50m 7-8r.

 

1. Dajana Jelić (Sveti Sava, SM) 41,81

 

You May Also Like