Dobitnici nagrada na XIII Međunarodnom festivalu poezije mladih pesnika „Mašta i snovi“

Od strane Ozon
0 komentar


SREMSKA MITROVICA. Žiri Festivala, u čijem su sastavu Nedeljko Terzić (pisac i književni kritičar, predsednik žirija), prof. dr Slađana Milenković (doktor srpske književnosti) i Zoltan Hegediš (direktor Centra za kulturu „Sirmijumart”), pregledao je sve pristigle pesme i jednoglasno doneo odluke o dodeli nagrada.
GLAVNE NAGRADE
Komisija za izbor poezije i dodelu nagrada: msr Ivana Marketanović, Jovana Jokić i msr Sandra Štetina.
OSNOVNA ŠKOLA
KATEGORIJA MLAĐI UZRAST
Viktorija Jurišić, pesma „Cucla”, IV razred, OŠ „Boško Palkovljević Pinki”, Sremska Mitrovica, područno odeljenje u Šuljmu
KATEGORIJA SREDNjI UZRAST
Jakov Tomašević, pesma „Biću naučnik”, VI razred, OŠ „Braća Ribar”, Nikšić, Crna Gora
SREDNjA ŠKOLA
KATEGORIJA STARIJI URAST
Maša Sabovljević, pesma „Serenada brazdi”, II razred, Medicinska škola „Draginja Nikšić”, Sremska Mitrovica
SPECIJALNE NAGRADE
Za najlepšu rodoljubivu pesmu:
Ana Sudarević, pesma „Moj grad”, IV razred, OŠ „Boško Palkovljević Pinki”, Sremska Mitrovica
Za iskazanu ljubav u pesmi:
Sava Nikić, pesma „Sokole moj”, VI razred, OŠ „Petefi Šandor”, Novi Sad
Za najslikovitiju pesmu:
Dunja Košuljandić, pesma „Svemir u nama”, III razred, OŠ „Sremski front”, Šid
DOBITNICI NAGRADA „SUNČANI SAT” ZA KNjIŽEVNO DELO I PODSTICAJ LITERARNOG STVARALAŠTVA MLADIH
David Kecman Dako (Sombor)
Jovica Tišma (Smederevo)
Nagrada stranom piscu:
Mirsada Bibić Šabotić (Rožaje, Crna Gora)
CENTAR ZA KULTURU „SIRMIJUMART”,
UREDNIŠTVO „SIRMIJUMARTA”
SPISAK UČENIKA ČIJE SU PESME ODABRANE ZA ZBORNIK
OSNOVNA ŠKOLA
KATEGORIJA MLAĐI UZRAST
Ognjen Perić, I, OŠ „Đura Jakšić”, Jelašnica, područno odeljenje u Proseku
Maša Šavija, I, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Sremska Mitrovica
Jovana Stefanović, II, OŠ „Sveti Sava”, Sremska Mitrovica
Elena Knežević, II, Srpska dopunska škola, Sen Mor de Fose (Pariski region), Francuska Republika
Sofija Kaludi, II, Srpska dopunska škola, Tasos, Republika Grčka
Katerina Vareltzidu, II, Srpska dopunska škola, Ksanti, Republika Grčka
Dunja Košuljandić, III, OŠ „Sremski front”, Šid
Nastja Nedić, III, OŠ „Boško Palkovljević Pinki”, Sremska Mitrovica
Elena Jokić, III, OŠ „Slobodan Bajić Paja”, Sremska Mitrovica
Anastasija Šikanjić, III, Srpska dopunska škola, Ljubljana, Republika Slovenija
Dunja Lazanski, III, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Sremska Mitrovica
Nina Kolarčik, III, Srpska dopunska škola u Ajslingenu, Baden-Virtemberg, Savezna Republika Nemačka
Viktorija Jurišić, IV, OŠ „Boško Palkovljević Pinki”, Sremska Mitrovica, područno odeljenje u Šuljmu
Nikolina Milinković, IV, OŠ „Boško Palkovljević Pinki”, Sremska Mitrovica,
područno odeljenje u Šuljmu
Janko Stanković, IV, OŠ „Đura Jakšić”, Jelašnica, područno odeljenje u Proseku
Strahinja Petković, IV, OŠ „Đura Jakšić”, Jelašnica, područno odeljenje u Proseku
Filip Greksa, IV, OŠ „Đura Jakšić“, Jelašnica, područno odeljenje u Proseku
Andrea Perković, IV, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Sremska Mitrovica
Bogdan Sukanica, IV, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Sremska Mitrovica
Matej Vuruna, IV, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Sremska Mitrovica
Dunja Međedović, IV, OŠ „Boško Palkovljević Pinki”, Sremska Mitrovica
Nikolina Odak, IV, OŠ „Boško Palkovljević Pinki”, Sremska Mitrovica
Ana Sudarević, IV, OŠ „Boško Palkovljević Pinki”, Sremska Mitrovica
OSNOVNA ŠKOLA
KATEGORIJA SREDNjI UZRAST
Marija Milenković, V, OŠ „Nadežda Petrović”, Novi Beograd
Vuk Torlaković, V, OŠ „Petar Nikolić”, Samaila, Kraljevo
Dunja Todorović, V, Srpska dopunska škola u Sloveniji, Ljubljana, Republika Slovenija
Sergej Momčilović, V, OŠ „Vasa Čarapić”, Beli Potok
Maja Arsov, V, OŠ „Vasa Čarapić”, Beli Potok
Jakov Tomašević, VI, OŠ „Braća Ribar”, Nikšić, Crna Gora
Sava Nikić, VI, OŠ „Petefi Šandor”, ​Novi Sad
Adna Omerović, VI, Prva osnovna škola Živinice, Živinice, Bosna i Hercegovina — Federacija Bosne i Hercegovine
Anastasija Tanacković, VI, OŠ „Ćirilo i Metodije”, Glavičice — Bijeljina, Bijeljina, Bosna i Hercegovina — Republika Srpska
Marija Minić, VI, OŠ „Petar Nikolić”, Samaila, Kraljevo
Aleksandra Jović, VI, OŠ „Branko Radičević”, Vranje
Teodora Marjanović, VI, Relja Milanović, VI, Srpska dopunska škola, Ljubljana, Republika Slovenija
Blanka Čukić, VI, JU OŠ „Risto Ratković”, Bijelo Polje, Crna Gora
Simona Fatić, VI, JU OŠ „Risto Ratković”, Bijelo Polje, Crna Gora
Bojana Vlaović, VI, JU OŠ „Risto Ratković”, Bijelo Polje, Crna Gora
Jovana Čolić, VI, OŠ „Sveti Sava”, Sremska Mitrovica
Nina Predić, VI, Srpska dopunska škola u Kirhajmu, Baden-Virtemberg, Savezna Republika Nemačka
Tamara Savić, VII, OŠ „Jovan Dučić”, Bijeljina, Bosna i Hercegovina — Republika Srpska
Sara Cvijanović, VII, OŠ „Petar Kočić”, Trnjaci, Bosna i Hercegovina — Republika Srpska
Mihailo Filipović, VII, OŠ „Petar Leković”, Požega
Jovana Glidžić, VII, OŠ „Stefan Nemanja”, Niš
David Košuljandić, VII, OŠ „Branko Radičević”, Šid
Anita Kalajdžić, VII, OŠ „Petar Nikolić”, Samaila, Kraljevo
Jana Krnjaić, VII, Tamara Majkić VI, Srpska dopunska škola, Ivančna Gorica, Ljubljana, Republika Slovenija
Bogdan Kojičić, VII, OŠ „Jovan Dučić”, Beograd
Julija Filipović, VII, OŠ „Sveti Sava”, Sremska Mitrovica
Vuk Đurđević, VII, Srpska dopunska škola u Francuskoj, Bondi (Pariski region),
Francuska Republika
Mila Cvetanović, VII, Srpska dopunska škola u Kirhajmu, Baden-Virtemberg, Savezna Republika Nemačka
Vanja Nikić, VIII, OŠ „Siniše Glavaševića”, Vukovar, Republika Hrvatska
Nina Kolar, VIII, OŠ „Siniše Glavaševića”, Vukovar, Republika Hrvatska
Dimitrije Dmitrović, VIII, OŠ „Popinski borci”, Vrnjačka Banja
Anđela Gajić, VIII, OŠ „Vasa Čarapić”, Beli Potok
Lena Lješnjak, IX, JU OŠ „Risto Ratković”, Bijelo Polje, Crna Gora
KATEGORIJA STARIJI UZRAST
Aleksandra Savić, I, Tehnička škola „Mihajlo Pupin”, Bijeljina, Bosna i Hercegovina — Republika Srpska
Danilo Marković, I, Srednja škola Mali Zvornik, Mali Zvornik
Stefan Đonić, I, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica
Marija Ana Kuzminac, I, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica
Maša Sabovljević, II, Medicinska škola „Draginja Nikšić”, Sremska Mitrovica
Marija Stevanović, II, Gimnazija „Filip Višnjić”, Bijeljina, Bosna i Hercegovina — Republika Srpska
Dunja Srdić, II, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica
Marija Đurašinović, II, Medicinska škola „Draginja Nikšić”, Sremska Mitrovica
Jana Šošić, III, Gimnazija „Nikola Tesla”, Budimpešta, Mađarska
Natalija Vuletić, III, Srednja tehnička škola ,,Nikola Tesla’’, Sremska Mitrovica
Milica Makitan, III, JU Gimnazija „Jovan Dučić”, Trebinje, Bosna i Hercegovina — Republika Srpska
Snežana Palkovljević, III, Medicinska škola „Draginja Nikšić”, Sremska Mitrovica
Marko Ristić, IV, Gimnazija „Filip Višnjić”, Bijeljina, Bosna i Hercegovina — Republika Srpska
Emilija Mijić, IV, Srednja tehnička škola „Nikola Tesla”, Sremska Mitrovica
Marina Gošić, IV, Medicinska škola „Draginja Nikšić”, Sremska Mitrovica
Magdalena Kovačić, IV, Medicinska škola „Draginja Nikšić”, Sremska Mitrovica
Katarina Ilić, IV, Medicinska škola „Draginja Nikšić”, Sremska Mitrovica
CENTAR ZA KULTURU „SIRMIJUMART”

Možda Vam se svidi i