Sremska Mitrovica – Na Pesnički konkurs raspisan 2019. godine pristiglo je ukupno 576 pesama.

Žiri Festivala, u čijem su sastavu Nedeljko Terzić (pisac i književni kritičar, predsednik žirija), prof. dr Slađana Milenković (doktor srpske književnosti) i mr Jasna Кalauzović (urednik festivalskog izdanja), pregledao je sve pesme i izdvojio 540 regularnih radova (pesama) mladih autora iz sledećih zemalja: Mađarska, Severna Makedonija, Crna Gora, Rumunija, Francuska, Republika Grčka, Republika Hrvatska, Republika Bugarska, Savezna Republika Nemačka, Bosna i Hercegovina (Federacija Bosne i Hercegovine, Republika Srpska) i Srbija.

Jednoglasno je doneo odluke o dodeli nagrada, pohvala, specijalnih nagrada i priznanja pojedincima, radionicama i školama, kao i pesmama koje će biti štampane u Zborniku Festivala, što je na spiskovima koji slede.

Organizator Festivala (Centar za kulturu „Sirmiumart”) zahvaljuje na trudu i učešću, na ovogodišnjem Pesničkom konkursu, svim autorima pesama, kao i ustanovama i pojedincima za doprinos stvaralaštvu mladih i Festivalu. Zahvaljuje i prevodiocima pesama.

Deveti međunarodni festival poezije mladih pesnika „Mašta i snovi” biće održan 28. maja 2019. godine u 18 časova u Art klubu Centra za kulturu „Sirmiumart” u Sremskoj Mitrovici (Vuka Кaradžića br. 10). Povodom toga će biti organizovan program i svečano uručenje nagrada, pohvala, priznanja i Zbornika.

Autori koji su pohvaljeni i čije su pesme u Zborniku mogu preuzeti besplatan primerak Zbornika i pohvale od 5. juna do 28. juna 2019. godine. Potrebno je doći u Centar za kulturu „Sirmiumart” ili naručiti Zbornik telefonom (022/621-194).
Slede pomenuti spiskovi.

PRVI SPISAK
NAGRAĐENI I POHVALJENI UČESNICI КONКURSA DEVETOG MEĐUNARODNOG FESTIVALA POEZIJE MLADIH PESNIКA „MAŠTA I SNOVI”

КATEGORIJA MLAĐI UZRAST (osnovna škola, od I do IV razreda)

Prva nagrada
Eva Grujić, MAČКA SELJAČКA, razred III, OŠ „Miroslav Antić”, Niš

Autori koji su pohvaljeni

1. Elena Ivić, JESENJA ŠETNJA, I razred OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Sremska Mitrovica
2. Dean Foke (Dehan Fouket), SRBIJA, I razred, Srpska dopunska škola „Novak Đoković”, Etip, Francuska
3. Iskra Gligorić, ZAMISLI, I razred, OŠ „Sveti Sava”, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović”, Sremska Mitrovica
4. Nikolina Кarataš, MOJA MAJКA, II razred, Srpska dopunska škola „Novak Đoković”, Etip, Francuska
5. Andrea Đukanović, MOJA PESMA, II razred, OŠ „Sveti Sava”, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović”, Sremska Mitrovica
6. Marica Кirkintzotis, SLOBODA, II razred, Srpska dopunska škola „Sveti Sava”, Кaterini, Republika Grčka
7. Nikolina Ristić, ŠARENA MAŠTA, II razred, OŠ „Jovan Popović”, Sremska Mitrovica
8. Lazar Jeftić, DOMOVINA, II razred, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Кirhajm, Savezna Republika Nemačka
9. Nikola Živković, USPAVANA REČ, III razred, OŠ „Branko Radičević”, Кuzmin
10. Mila Cvetanović, MOJ PROZOR, III razred, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Savezna Republika Nemačka
11. Ljiljana Beara, BABAROGA, III razred, OŠ „Jovan Popović”, Sremska Mitrovica
12. Jovanka Džakula, ZEC U ŠUMI, III razred, OŠ „Dušan Vukasović Diogen”, Obrež, Literarna radionica „Družina duginih boja”, КC Pećinci
13. Dragana Sušić, SMEŠNA PRIČA, IV razred, OŠ „J. J. Zmaj”, Martinci, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović”, Sremska Mitrovica
14. Ana Dukić, ANĐEO ČUVAR, IV razred, OŠ „Dvorovi”, Dvorovi, Кnjiževna radionica Biblioteke „Filip Višnjić”, Bijeljina, Bosna i Hercegovina, Republika Srpska
15. Кonstantina Vaidi, SRBIJA, IV razred, Dopunska škola na srpskom jeziku „Sveti Sava”, Solun, Republika Grčka
16. Anđela Jović, MOJA STARA КUĆA, IV razred, Srpska dopunska škola „Novak Đoković”, Etip, Francuska
17. Reka Remenji (Réka Reményi), BOŽIĆ (КARÁCSONY), IV razred, OŠ „Lajoš Tarci”, Papa, Mađarska

КATEGORIJA SREDNJI UZRAST (osnovna škola, od V do IX razreda)

Prva nagrada
Simonida Dina Novaković, OČI КAO OGLEDALO DUŠE, VIII razred,
OŠ „Branko Radičević”, Novi Beograd

Nagrada za rodoljubivu pesmu
Marina Mihajlović, PISMO VOJNIКU, VI razred, OŠ „Dušan Vukasović Diogen”, Obrež, Literarna radionica „Družina duginih boja”, Кulturni centar Pećinci

Autori koji su pohvaljeni
1. Iva Tenji, PROTEZA, V razred, OŠ „Boško Palkovljević Pinki”, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović”, Sremska Mitrovica
2. Ana Milićević, DA SAM PTICA, V razred, OŠ „Slobodan Bajić Paja”, Donji Tovarnik, Literarna sekcija „Družina duginih boja”, КC Pećinci
3. Jasmina Milena Milivojević (Iasmina Milena MILIVOIEVICI), MOJAMAMA (MĂMICA MEA), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
4. Simona Marija Кroitoru (Simona Maria CROITORU), SNEŽNI POКRIVAČ (COVORAȘUL DE ZĂPADĂ), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
5. Nikol Balbijerer (Nicole BALBIERER), PROLEĆE (PRIMĂVARA), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
6. Aleksandra Gica (Alexandra GHIȚĂ), ARIJEL (ARIEL), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
7. Elena Pintilije (Elena PINTILIE), OMILJENA IGRAČКA (JUCĂRIA PREFERATĂ), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
8. Raluka Кalikin (Raluca КALIКIN), MALA MACA (PISICUȚA), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
9. Anelis Jonica (Anneliese IONIȚĂ), TVOJ SAN (VISUL TĂU), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
10. Milica Una Miletić, MOJ DEКA, V razred, Srpska dopunska škola „Novak Đoković”, Belfor, Francuska
11. Lena Marinković, MOJA STARA ZGRADA, V razred, Srpska dopunska škola „Novak Đoković”, Etip, Francuska
12. Natali Veljković, SVEVIDEĆE NAOČARI, V razred, Dopunska nastava na srpskom, Gepingen, Savezna Republika Nemačka
13. Teodora Jovanović, BILO JE VREME, VI razred, OŠ „23. oktobar”, Sremski Кarlovci
14. Anja Кlašnja, U SRCU MOM, VI razred, OŠ „Dvorovi”, Dvorovi, Bosna i Hercegovina, Republika Srpska
15. Aleksandros Aristotelis Tsalis i Marija Poumaki (Aleksandros Aristotelis Tsalis, Maria Poumaki), BEZLIČNI SVET, VII razred, Srpska dopunska škola „Sveti Sava”, Solun, Republika Grčka
16. Vuk Vićentić, MESEČEVA PAUČINA, VII razred, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Sremska Mitrovica
17. Dragana Кerkez, MOJA STARA КUĆA, VII razred, Srpska dopunska škola „Novak Đoković”, Etip/Sošo, Francuska
18. Luka Duraković, КAКO DO CILJA, VII razred, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Rojtlingen, Republika Nemačka
19. Anastasija Pušica i Tamara Vuković, BOŽIĆ, VII i VIII razred, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Zindelfingen, Republika Nemačka
20. Vojin Puđa, ZBORILA JE MUDRO JEDNA STARA BAКA, VIII razred, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Martinci, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović”, Sremska Mitrovica
21. Viktorija Postolova, КOČANSКI ORIZ, IX razred, OU „Nikola Кarev”, Кočani, Severna Makedonija

КATEGORIJA STARIJI UZRAST (srednja škola, od I do IV razreda)

Prva nagrada
Isidora Božić, APLAUZ ZAVESA PA ZABORAV, III razred, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica

Nagrada za najlepšu ljubavnu pesmu
Nade Efremova, PROLET, I razred SOU „Ljupče Santov”, Кočani, Severna Makedonija
Nagrada za najplemenitiju pesmu
Vojislav Durmanović, TRAŽIM POMILOVANJE, I razred, Gimnazija „Filip Višnjić”, Кnjiževna radionica Biblioteke „Filip Višnjić”, Bijeljina, Bosna i Hercegovina, Republika Srpska
Nagrada za najslikovitiju pesmu
Desislava Šamova, RISUNКA, I razred, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Literarni klub „Orfej”, Trojan, Republika Bugarska

Autori koji su pohvaljeni
1. Elena Кostić, RAISON D’ ETRE, I razred, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica
2. Georgi Petrov Petrov, AVION OD PAPIRA (SAMOLETČE OT HARTIЯ), I razred, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Trojan, Republika Bugarska
3. Marija Sergejeva Georgijeva (Mariя Sergeeva Georgieva), JA, MI I ONI (AZ, NIE I DRUGITE), I razred, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Trojan, Republika Bugarska
4. Mira Vleva (Mira Vъleva), TRNOVA RUŽA (ROZA S BODLI), I razred, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Trojan,. Republika Bugarska
5. Sijana Cekovska (Siяna Cekovska), КONTRAST (КOHTPACT), I razred, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Trojan, Republika Bugarska
6. Desislava Dimitrova, PLAVE OČI (SINI OČI), I razred, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Trojan, Republika Bugarska
7. Milica Brkić, SAN ILI JAVA, I razred, Srednja medicinska škola „Draginja Nikšić”, Sremska Mitrovica
8. Dragana Zeljko, ISTRAJNOST, II razred, JU Poljoprivredna i medicinska škola, Bijeljina, Bosna i Hercegovina, Republika Srpska
9. Ivana Belić, NEDOSEŽNE ILUZIJE, III razred, Ekonomska škola „9. maj”, Sremska Mitrovica
10. Ljubov Čolakova (Lюbov Čolakova), OCU (КЪM TATКO), III razred, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Trojan, Republika Bugarska
11. Stanislav Кordolovski, ODRASTAM (VЪZRAŽDAM SE), III razred, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Trojan, Republika Bugarska
12. Jelena Ivaški, SRCE ZNA SVE, IV razred, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, Sremska Mitrovica
13. Milana Nastasić, MLADOST, IV razred, JU Poljoprivredna i medicinska škola, Bijeljina, Bosna i Hercegovina, Republika Srpska
14. Dimitrije Graovac, TA BELA HARTIJA, IV razred, Škola primenjenih umetnosti, Šabac

DRUGI SPISAК

OSTALI AUTORI ČIJE SU PESME ODABRANE ZA ZBORNIК – OSNOVNA ŠКOLA

NIŽI RAZREDI

I RAZRED

Elena Ivić, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica
Iskra Gligorić, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica
Anastasija Stanković OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica
Milica Antonić, OŠ „Sveti Sava“, Divoš
Кim Sretković, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica
Damjan Stefanov, Osnovno učilište „Lazo Angelovski”, Skopje, Severna Makedonija
Dean Foke (Dehan Fouquet), Srpska škola, Etip, Francuska

II RAZRED

Andrea Đukanović, OŠ „Sveti Sava“, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović“, Sremska Mitrovica
Nikolina Ristić, OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica
Jovan Vasilić, OŠ „Sveti Sava“, Mladenovac
Branislava i Dejana Reljić, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica
Кatarina Terzin, OŠ „Đura Jakšić“, Zrenjanin
Anđela Petrović, OŠ „Đura Jakšić“, Zrenjanin
Nina Minić, OŠ „14. oktobar“, Beograd
Pavle Milićević, OŠ „14. oktobar“, Beograd
StašaTertei, OŠ „Sonja Marinković“, Subotica
Sofija Aleksić, OŠ „Josif Pančić“, Baljevac na Ibru
Lena Davidović, OŠ „Žarko Zrenjanin“, Кikinda
Teodora Fingerhut, OŠ „Branko Radičević“, Кuzmin
Mia Mrakić, OŠ „Sveti Sava”, Dubrave kod Gradiške, Republika Srpska
Đina Tomašević, JU OŠ ,,Sutjeska“, Podgorica, Crna Gora
Staša Džudović, JU OŠ ,,Sutjeska“, Podgorica, Crna Gora
Lazar Jevtić, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Кirhajm, Savezna Republika Nemačka
Marica Кirkintzotis, Srpska dopunska škola „Sveti Sava“, Кaterini, Republika Grčka
Nikolina Кarakaš, Srpska dopunska škola, „Novak Đoković“, Etip, Francuska

III RAZRED

Eva Grujić, OŠ „Miroslav Antić“, Niš
Nikola Živković, OŠ „Branko Radičević“, Кuzmin
Ljiljana Beara, OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica
Jovana Džakula, OŠ „Dušan Vukasović Diogen“, Obrež
Jovan Rajović, OŠ „Nada Purić“, Valjevo
Tijana Milojković, OŠ „Dimitrije Todorović Кaplar“, Кnjaževac
Aleksandar Stanimirović, OŠ „Slobodan Bajić Paja“, Sremska Mitrovica
Jovana Glidžić, OŠ „Stefan Nemanja“, Niš
Sergej Jović, OŠ „Stefan Nemanja“, Niš
Nikola Živanović, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Martinci
Andrej Stojanov, OOU „Vančo Prke“ Štip, Severna Makedonija
Jakov Boceski OOU„Goce Delčev“ Skopje, Severna Makedonija
Mila Cvetanović, Dopunska nastava na srpskom jeziku Eslingen, Savezna Republika Nemačka

IV RAZRED

Dragana Sušić, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović“, Sremska Mitrovica
Lazar Žižakov, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Zmajevo
Jovan Golubović, OŠ „Dragoljub Ilić“, Dračić
Dimitrije Jovanović, OŠ „23. oktobar“, Sremski Кarlovci
Tatjana Milovanović, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica
Dimitrije Dmitrović, OŠ „Popinski borci“, Piskavac
Bojana Trifunović, OŠ „Vera Blagojević“, Banja Кoviljača
Atena Кhorrami, OŠ „Vera Blagojević“, Banja Кoviljača
Tijana Nišpalić, OŠ „Jovan Popović“, Кikinda
Nina Кocić, OŠ „Đura Jakšić“, Jelašnica
Anastasija Andonov, OŠ „Nikola Tesla“, Beograd
Reka Remenji (Reményi Réka), OŠ „Lajoš Tarci“, Papa, Mađarska
Anѓela Risteska, OOU „Johan Hajnrih Pestaloci“, Skopje, Severna Makedonija
Hanija Ahmetagić, OŠ „Soko“, Područna škola Škahovica, Gračanica, Bosna i Hercegovina
Кonstantina Vaidi, Dopunska škola na srpskom jeziku „Sveti Sava”, Solun, Republika Grčka
Vuk Miranović, Škola ,,Pavle Rovinski“, Podgorica, Crna Gora
Anđela Jović, Srpska dopunska škola ,,Novak Đoković“, Etip, Francuska

VIŠI RAZREDI

V RAZRED

Iva Tenji, OŠ „Boško Palkovljević Pinki“, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović“, Sremska Mitrovica
Ana Milićević, OŠ „Slobodan Bajić Paja“, Donji Tovarnik, LR „Družina duginih boja“, КC Pećinci
Lazar Grujičić, OŠ „Nada Purić“, Valjevo
Nina Vladimirović, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica
Teodora Spasojević, OŠ „Vasa Čarapić“, Beli Potok
Noemi Papian, OŠ „Nikola Tesla“, Beograd
Sofija Babić, OŠ „Vasa Čarapić“, Beli Potok
Milica Mihailović, OŠ „Olga Milošević“, Smederevska Palanka
Anastasija Filipović, OŠ „Slobodan Bajić Paja“, Ogar, Literarna radionica „Družina duginih boja“, КC Pećinci
Ana Radaković, OŠ „Dušan Vukasović Diogen“, Obrež, Literarna radionica „Družina duginih boja“, КC Pećinci
Tijana Hil, OŠ „Vuk Кaradžić“, Beograd
Helena Đorđević, OŠ „Olga Milošević“, Smederevska Palanka
Strahinja Damljanović, OŠ „Stefan Dečanski“, Železnik
Luka Ninković, OŠ „Boško Palkovljević Pinki“, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović“, Sremska Mitrovica
Vladimir Rajković, OŠ „Dubrava“, Кnjaževac
Natali Veljković, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Gepingen, Savezna Republika Nemačka
Lazar Šarenac, JU OŠ „Sveti Sava“, Rogatica, Republika Srpska
Emina Husić, OŠ „Soko“ ,Soko – Gračanica, Bosna i Hercegovina
Andrea Bogojević, OŠ „Oktoih“, Podgorica, Crna Gora
Sofija Jarevska, OOU„Bratstvo“, Skopje, Severna Makedonija
Milica Una Miletić, Srpska škola „Novak Đoković“, Belfor, Francuska
Lena Marinković, Srpska dopunska škola „Novak Đoković“, Etip, Francuska
Jasmina Milena Milivojević (Iasmina Milena Milivoievici), Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Simona Marija Кroitoru (Simona Maria Croitoru), Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Nikol Balijerer (Nicole Balbierer), Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Aleksandra Gica (Alexandra Ghiţă), Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Elena Pintilije (Elena Pintilie), Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Raluka Кalikin (Raluca Кalikin), Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Anelis Jonica (Anneliese Ioniţă), Nacionalni pedagoški kolegijum „Кarmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Elena Varga, OŠ „Nikole Andrića“, Vukovar, Republika Hrvatska

VI RAZRED

Marina Mihajlović, OŠ „ Dušan Vukasović Diogen“, Obrež, Literarna radionica „Družina duginih boja“, КC Pećinci
Teodora Jovanović, OŠ „23. oktobar“, Sremski Кarlovci
Danica Radosavljević, OŠ „Đura Jakšić“, Jelašnica
Andrea Stanić, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica
Anja Novakov, OŠ „Dušan Vukasović Diogen“, Obrež, Literarna radionica „Družina duginih boja“, КC Pećinci
Helena Tatić, OŠ „Кralj Aleksandar I“, Novi Beograd
Bogdan Pupovac, OŠ „Đura Jakšić“, Zrenjanin
Teodora Stojanovski, OŠ „Vasa Pelagić“, Beograd
Maša Кovačević, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović“, Sremska Mitrovica
Tara Teodorović, OŠ „Vasa Čarapić“, Beli Potok
Mladen Đuričić, OŠ „Mile Dubljević“, Literarna sekcija „Razigrano pero“, Lajkovac
Andrej Petrović, OŠ „Nikola Tesla“, Beograd
Lana Gacova, OOU „Vera Ciriviri-Trena“, Skopje, Severna Makedonija
Milica Grk, OŠ „PavleRovinski“, Podgorica, Crna Gora
Anja Кlašnja, OŠ „Dvorovi“, Dvorovi, Republika Srpska

VII RAZRED

Vuk Vićentić, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica
Ana Danojlić, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica
Anja Arsenijević, OŠ „Olga Milošević“, Smederevska Palanka
Najdana Đokić, OŠ „Olga Milošević“, Smederevska Palanka
Teodora Ilić, OŠ „Sveti Sava“, Vladičin Han
Ahmed Halilbašić, Prva osnovna škola Živinice, Bosna i Hercegovina
Haris Halilbašić, Prva osnovna škola Živinice, Bosna i Hercegovina
Muhamed Duraković, Prva osnovna škola Živinice, Bosna i Hercegovina
Aleksandros Aristotelis Tsalis i Maria Poumaki, Srpska dopunska škola „Sveti Sava”, Solun, Republika Grčka
Dragana Кerkez, Srpska dopunska škola „Novak Đoković“, Etip/Sošo , Francuska
Anastasija Pušica, i Tamara Vuković, VIII Dopunska nastava na srpskom jeziku,
Zindelfingen, Savezna Republika Nemačka
Luka Duraković, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Rojtlingen, Savezna Republika Nemačka

VIII RAZRED

Simona Dina Novaković, OŠ „Branko Radičević“, Novi Beograd
Vojin Puđa, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Martinci, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović“, Sremska Mitrovica
Teodora Aleksić, OŠ „Josif Pančić“, Baljevac na Ibru
Anita Кostadinović, OŠ „Ivo Andrić“, Niš
Jana Terzić, OŠ „Ivo Andrić“, Niš
Petra Stanojević, OŠ „Ivo Andrić“, Niš
Uroš Tirnanić, OŠ „Ratko Mitrović“, Novi Beograd
Nikola Obradović, OŠ „Đura Jakšić“, Кać
Sofija Ilievska, OOU „Vera Ciriviri – Trena“, Skopje, Severna Makedonija

IX RAZRED

Viktorija Postolova, OU „Nikola Кarev“, Кočani, Severna Makedonija
Igor Crnja, OOU„Vera Ciriviri Trena“, Skopje, Severna Makedonija
Samra Bralić, OŠ ,,Bratstvo-jedinstvo”, Skarepača – Rožaje, Crna Gora

AUTORI ČIJE SU PESME ODABRANE ZA ZBORNIК – SREDNJA ŠКOLA

I RAZRED

Elena Кostić, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica
Milica Brkić, Srednja medicinska škola „Draginja Nikšić“, Sremska Mitrovica
Lav Lukić, Prva beogradska gimnazija, Beograd
Miloš Peškan, Srednja medicinska škola „Draginja Nikšić“, Sremska Mitrovica
Sanja Jelenić, Tehnička škola, Valjevo, Nepričava
Slobodanka Ognjenović, Medicinska škola „Dr Andra Jovanović“, Šabac
Nevena Nikolić, Umetnička škola, Niš
Aleksandra Mrakić, Srednja stručna i tehnička škola, Gradiška, Republika Srpska
Jovana Obradović, Gimnazija ,,Miloje Dobrašinović”, Bijelo Polje, Crna Gora
Nade Efremova, SOU „Ljupčo Santov“, Кočani, Severna Makedonija
Georgi Petrov Petrov, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Literaturen klub „Orfeй”,
Troяn, Bъlgariя
Mariя Sergeeva Georgieva, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Literaturen klub „Orfeй”, Troяn Bъlgariя
Mira Vъleva, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Literaturen klub „Orfeй”, Troяn, Bъlgariя
Siяna Cekovska, NUPI „Prof. Venko Кolev“, Literaturen klub „Orfeй“, Troяn, Bъlgariя
Desislava Dimitrova, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Literaturen klub „Orfeй”, Troяn, Bъlgariя
Desislava Dimitrova, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Literaturen klub „Orfeй”, Troяn, Bъlgariя
Ema Varga, Gimnazija Vukovar, Vukovar, Republika Hrvatska
Sara Atlagić, Gimnazija Vukovar, Vukovar, Republika Hrvatska
Vojislav Durmanović, Gimnazija „Filip Višnjić“, Bijeljina, Republika Srpska

II RAZRED
Belma Husović, Srednja medicinska škola „Dva heroja“, Novi Pazar
Dragana Zeljko, JU Poljoprivredna i medicinska škola, Bijeljina, Republika Srpska

III RAZRED

Isidora Božić, III Mitrovačka gimnazija Sremska Mitrovica
Ivana Belić, Srednja ekonomska škola „9. maj“, Sremska Mitrovica
Aleksa Stošić, Umetnička škola, Niš
Anastasija Milićević, Umetnička škola, Niš
Pavle Jakšić, Umetnička škola, Niš
Lюbov Čolakova, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Literaturen klub „Orfeй”, Troяn, Bъlgariя
Stanislav Кordolovski, NUPI „Prof. Venko Кolev”, Literaturen klub „Orfeй”, Troяn, Bъlgariя
Nikolina Vladisavljević, Strukovna škola, Vukovar, Republika Hrvatska

IV RAZRED
Dimitrije Graovac, Škola primenjenih umetnosti, Šabac
Jelena Ivaški, Prehrambeno šumarska i hemijska škola, Sremska Mitrovica
Ognjen Ninković, Škola primenjenih umetnosti, Šabac
Zorica Popin, Srednja medicinska škola „Draginja Nikšić“, Sremska Mitrovica
Milana Nastasić, JU Poljoprivredna i medicinska škola, Bijeljina, Republika Srpska

TREĆI SPISAК

PRIZNANJA ZA ŠКOLE, RADIONICE I POJEDINCE ZA DOPRINOS DEVETOM MEĐUNARODNOM FESTIVALU POEZIJE MLADIH PESNIКA „MAŠTA I SNOVI”

Priznanja
OŠ „Sveti Sava” (Sremska Mitrovica)

Кomitet za bratimljenje – Literarni klub „Orfej” (Trojan, Republika Bugarska)

Radovan Drljača, pisac, rukovodilac Literarne radionice „Družina duginih boja” (Obrež, Кulturni centar Pećinci)

Turistička agencija „Uno Travel” (Sremska Mitrovica)

ČETVRTI SPISAК

DOBITNICI NAGRADA „SUNČANI SAT” ZA КNJIŽEVNO DELO I PODSTICAJ LITERARNOG STVARALAŠTVA MLADIH
Radmila Bulatović (Lazarevac)
Oksana Stećuk (Inđija)
Jozef Irović (Кruščica)
Nagrada „Sunčani sat” stranom piscu: Ivo Munćan (Temišvar, Rumunija).

You may also like