Sremska Mitrovica – Na državnom prvenstvu Sportskih igara mladih koje se trenutno održava na Adi Ciganliji u Beogradu, mitrovački sportisti osvojili su za sada po jednu zlatnu i srebrnu medalju i dva četvrta mesta.
Zlatnu medalju je tokom jučerašnjeg dana osvojila ekipa mitrovačkih dečaka u odbojci na pesku, dok je srebro pripalo Nataliji Perković u tenisu. Četvrto mesto su osvojili Aleksa Zubac u šahu i ekipa koja se takmičila u igri „između dve vatre“.
U toku današnjeg dana biće odigrana još dva finala u kojima su Mitrovčani izborii učešće i to u odbojci u muškoj i ženskoj konkurenciji, a biće odigrana i utakmica za treće mesto u košarci za dečake.
Sa tim utakmicama će se i završiti ovogodišnji nastupi Mitrovčana na državnom prvenstvu Sportskih igara mladih.
Regionalno takmičenje Igara održaće se u Splitu krajem avgusta meseca i na njemu će nastupiti samo najbolji takmičari sa državnog prvenstva.
Foto: Nemanja Crnić