Sremska Mitrovica – U subotu, 1. Marta u Novom Sadu održano je Prvenstvo Vojvodine u plivanju.

Miloš Starčević, član plivačkog kluba „Sremska Mitrovica“, ostvario je istorijski uspeh za mitrovačko plivanje osvajanjem drugog mesta u apsolutnoj konkurenciji na 50m delfin stilom sa novim ličnim rekordom 26:80s. Pored ove medalje, Miloš je osvojio još dva treća mesta u seniorskoj konkurenciji i to na 50m i 100m delfin stilom.

Pored Starčevića boje Sremske Mitrovice branile su i četiri devojke u kadetskoj konkurenciji; Ana Plavšić, Dajana Jelić, Aleksandra Nikolić i Iva Bogdanović koje su u apsolutnoj konkurenciji u štafeti 4x50m mešovito zauzele 6. mesto.

Pojedinačno najuspešnija je bila Aleksandra Nikolić koja je osvojila 4. mesto na 50m leđno.

Na Prvenstvu Vojvodine učestvovalo je 294 takmičara iz 20 klubova.

Možda Vam se svidi i