Dodeljene Svetosavske nagrade

Sremska Mitrovica – U Gradskoj kući u Sremskoj Mitrovici danas je tradicionalno održana Svetosavska akademija tokom koje su podeljenje Svetosavske  nagrade učenicima koji su postigli izuzetne uspehe na republičkom i međunarodnom nivou iz nekoliko različitih oblasti u toku prošle školske godine.

Svetosavsku nagradu ove godine dobilo je 105 učenika osnovnih i srednjih škola.

Ispred lokalne samouprave đacima, njihovim mentorima i roditeljima današnju slavu Svetog Savu čestotao je predsednik Skupštine grada Tomislav Janković

“Koristim priliku da svim učenicima i zaposlenima u prosveti čestitam današnji praznik i poželim puno uspeha u daljem radu. Izuzetno mi je drago što i ove godine nastavljamo sa jednom lepom tradicijom i što ćemo dodeliti čak 105 Svetosavskih nagrada najboljim i najvrednijim učenicima sa prostora našeg grada u šest različitih oblasti. Pored same dodela nagrada svečanom akademijom želimo da ukažemo na značaj današnjeg praznika, na značaj ulaganja u obrazovni sistem. Mladi treba da imaju prave uzore na koje će se ugledati, a jedan od njih, ako ne i najbolji je Sveti Sava – prvi srpski arhipeiskop, prvi svetac Srpske pravoslavne crkve. Sveti Sava je bio neko ko je osnovao prvu Srpsku državu, neko ko je bio veliki diplomata, obrazovan čovek i čovek velike ljudske širine”, reka je Janković.

Načelnik Gradske uprave za obrazovanje, kulturu i sport Ilija Nedić je takođe čestitao svim dobitnicima i nagalsio da su oni ponos Sremske Mitrovice i da veruje da će sjajnih rezultata biti i u budućnosti.

“Pre svega želeo bih da iskoristim priliku da čestitam svim nagrađenim učenicima i njihovim mentorima, jer jako puno truda i rada treba uložiti u rezultate koji su oni postigli. Ukupno imamo 105 Svetosavskih nagrada, od toga 56 su osvojili učenici osnovnih škola, a 49 srednjoškolci. Ono što bih ove godine voleo da istaknem jeste činjenica da je profesorica biologije Ljiljana Funduk iz Osnovne škole “Jovan Jovanović Zmaj” dobitnik čak 15 nagrada, što samo govori u prilog tome koliko je ona predana svom poslu. Bez dobrih nastavnika i profesora, kao ni bez podrške roitelja ne bi bilo ni ovako sjajnih đaka, a moram da napomenem da ih je iz godine u godinu sve više”, rekao je načelnik Nedić.

Prema njegovim rečima već treću godinu za redom broj dobitnika Svetosavske nagrade je veći za 18.

Jelena Vitorović, učenica četvrte godine “Mitrovačke gimnazije” jedna je od ovogodišnjih dobitnika Svetsavske nagrade. Jelena je tokom prethodne školske godine osvojila prvu nagradu na Republičkom takmičenju iz ekologije u Boru – Nacionalna ekološka olimpijada, kao i drugo mesto na Književnoj olimpijadi u Sremskim Karlovcima.  

“Svetosavska nagrada za mene je zaista veliki podsticaj, vrlo je lepa i svečana atmosfera u kojoj mi dobijamo potvrde za naš trud i rad. Meni, a mislim i svim ostalim dobitnicima sam današnji dan i nagrada puno znači, veliki je to uspeh za nas, naše nastavnike i roditelje”, rekla je Jelena.

Svetosavska nagrada se sastoji od povelje i novčane nagrade koja za učenike iznosi 10.000 dinara, a za mentore 3.000 dinara.

Spisak ovogodišnjih dobitnika:

OSNOVNE ŠKOLE:

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

1.NEVENA SIKER, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Martinci
VIII razred, Mentor: Ivana Pejinović, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz književnosti, Sremski Karlovci «Književna olimpijada»

PRIRODNE NAUKE

1.MILENKO LAĆARAC, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Milena Ćorić, prof.
geografija
2.NAĐA ČERGIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
3.RAŠA PAVLOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
4.ANJA KRSTIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
II mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
5.MILA NIKOLIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
III mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
6.NATALIJA VULETIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
7.MAŠA KOVAČEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
8.RASTKO PAVLOVIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Dragan Zukić, nast.
II nagrada 41. Državno takmičenje iz fizike, Kladovo
9.MILICA ROSIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
10.DUNJA GRUJIČIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
11.ANDREJA VUČIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
12.ANA MARKOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
13.VUKAŠIN BOSANAC, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
14.JOVAN ĐURĐEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
15.MARKO JOVANOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
16.ELENA GIMBAROVSKI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
17.ANA ĐORĐEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
18.LARA NIKOLOVSKI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
19.IVA LALIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
20.JOVANA TRNINIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

DRUŠTVENE NAUKE

1.MARIJA TODOROVIĆ, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska
Mitrovica, VIII razred, Mentor: Željko Gligorić, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz španskog jezika,Beograd

MUZIKA

1.ISIDORA KOZLINA, MŠ «Petar Krančević»,Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Tatjana Miljković, prof.
I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, flauta – I kategorija
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, flauta
2.KIM SRETKOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.
I nagrada – Laureat Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, klavir – pretkategorija
I nagrada – Laureat Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko», Beograd, klavir –pretkategorija A
3.IRENA PANIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Jelena Vlaović, prof.
I nagrada – Laureat Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, flauta – I kategorija
4.TARA VUKADINOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, klavir – III A kategorija
I nagrada – Smotra muzičkih talenata Srbije, Sremski Karlovci, klavir
I nagrada – Festival slovenske muzike, Beograd klavir –II kategorija
5.KLAVIRSKI DUO, Kim SRETKOVIĆ, Mihajlo CRNOJAKIĆ
MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.
I nagrada – Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko», Beograd, klavirski duo –pretkategorija A
6.LEON ŽARKO, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin,
klavir – kategorija solista I nagrada – Festival slovenske muzike, Beograd, klavir – I kategorija
7.EKIPA SOLISTA: MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
Isidora KOZLINA, Leon ŽARKO, Boško PETKOVIĆ, Alisa BOŽIĆ,
III-V razred, Mentori: Snežana Radojičić, prof.
Aleksandra Đorđević, prof.
Tatjana Miljković, prof.
Margarita Vujović, prof.
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, kategorija ekipa škole
8.MARKO JOVANOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, III A kategorija, solfeđo
9.BOŠKO PETKOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Snežana Radojičić, prof.
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, – kategorija harmonika
10.NIKOLINA BJELIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, II b kategorija, teorija muzike
11.JOVANA TRNINIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, II b kategorija, solfeđo

FIZIČKA KULTURA

1.MARINA BURMUDŽIJA, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentori: Vladimir Petković, prof.
Gordana Burmudžija, prof.
I mesto Prvenstvo Republike Srbije u gimnastici, Novi Sad
-učenice VII-VIII razred
2.EKIPA ŠKOLE – Anđela ĆURGUZ, Anja ŽUNIĆ, Marina BURMUDŽIJA,
OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentori: Vladimir Petković, prof.
Mlađen Jakovljević, mentor II mesto Prvenstvo Republike Srbije u gimnastici, Novi Sad
–učenice VII-VIII razred EKIPNO
3.ANDREJ JOKSIMOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
VIII razred Mentor: Srđan Božić, prof.
II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica – 800m, učenici OŠ
4.SARA STARČEVIĆ, OŠ «Jovan Popović», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Iva Vinković, trener
II mesto Prvenstvo Republike Srbije u karateu, Pančevo
–kate, učenice III-IV razred
5.LANA GAVRILOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Dejan Kozeljac, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u plivanju, Kragujevac
–delfin stil, učenice VIII razred
6.MILA MILJKOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
VIII razred Mentor: Srđan Božić, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica – bacanje kugle, učenice OŠ
7.ANJA ČANČAREVIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja», Sremska Mitrovica,
VI razred Mentor: Gordana Burmudžija, prof.
Slobodan Macanović, trener
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica – bacanje kugle 2kg, učenice V-VI razred
8.MIONA MURIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Iva Vinković, trener
III mesto Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Pančevo
–kate, učenice I-II razred 9. SARA ZASKALICKI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Dejan Kozeljac, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd
–do 63 kg, učenice VII-VIII razred
10.NIKOLINA GRUBIŠA, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
VIII razred Mentor: Iva Vinković, trener
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u karateu, Pančevo
–kate, učenice VII-VIII razred
I mesto Školsko prvenstvo Vojvodine, Inđija – kate, učenice V-VI razred
11.TEODORA ANTONIĆ, OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak,
VIII razred Mentor: Srđan Šulaja, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd
–32 kg, učenice V-VI razred
12.KATARINA TOMIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica,
V razred Mentor: Velimir Vukolić, trener,
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd
–32 kg, učenice V-VI razred
13.BILJANA DRAGOJLOVIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
IV razred Mentor: Iva Vinković, trener
III mesto Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Pančevo,
–kate, učenice III-IV razred

TEHNIKA / TEHNIČKO I INFORMATIČKO OBRAZOVANJE

1.NATAŠA DVOŠTANSKI, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska
Mitrovica, VII razred, Mentor: Željko Ivanković, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Paraćin
disciplina – avio modelarstvo
2.JOVA STANKOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
razred: JOR, Mentor: Andrija Dučak, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – brodo modelarstvo
3.MAJA BAJRIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
razred: JOR, Mentor: Andrija Dučak, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – raketno modelarstvo
4.JAKOV JANKOVIĆ, OŠ »Slobodan Bajić Paja», Sremska Mitrovica,
razred: VI razred, Mentor: Smiljana Ripić, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – auto modelarstvo
5.ILIJA STANIMIROVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – avio modelarstvo
6.DANIJEL NIKOLIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – avio modelarstvo
7.ALEKSANDAR JOVANOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
razred: VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – auto modelarstvo
8.LANA VUJINOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Mirjana Karastanković, nast.
III mesto – Evropsko takmičenje, Ženeva 2019. «Šta znaš o saobraćaju»
9.ELVIS BAJRIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Andrija Dučak, nast.
III mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – raketno modelarstvo
10.EKIPNO – Nikolina VASILJEVIĆ, Nikola DIVLJAK,
Lana VUJINOVIĆ, Petar LUKIĆ
OŠ «Jovan Popović», Sremska Mitrovica
OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
OŠ «Boško Palkovljević Pinki», Sremska Mitrovica
VIII i VI razred, Mentori: Aleksandra Penjašković, prof.
Mirjana Karastanković, nast.
Biljana Gavrilović, prof.
III mesto – 50. Republička smotra «Šta znaš o saobraćaju», Beograd

SREDNJE ŠKOLE

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

1.ZORAN MAHOVAC, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Katica Babić, prof.
I mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci
2.TAMARA JOVANOVIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Nataša Nedimović, prof.
I mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci
3.ISIDORA BOŽIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Nataša Nedimović, prof.
I mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci
4.SARA RADIVOJEVIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Nataša Nedimović, prof.
I mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci
5.IVANA SIMIĆ , EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Verica Karić, prof.
II mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci
6.JELENA VITOROVIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Katica Babić, prof.
II mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci
7.MIHAILO MAHOVAC, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Katica Babić, prof.
II mesto Republičko takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture, Tršić
8.DUNJA PANIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Katica Babić, prof.
II mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci
9.ĐORĐE DABIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Sandra Petrović, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci
10.IGOR PEJIĆ, EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Katarina Popov, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci
11.VINETA STOJKOVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Nataša Nedimović, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

PRIRODNE NAUKE

1.SLAVKO KRSTIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Aleksandra Pantić, prof.
I nagrada – Republičko matematičko takmičenje „Misliša“, Beograd, Matematičko društvo „Arhimedes“
2.MARKO ĐANIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Nacionalna ekološka olimpijada“
3.JELENA VITOROVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Nacionalna ekološka olimpijada“
4.DANILO MITROVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Biljana Milutinov, prof.
II nagrada – 41. Matematički turnir, Beograd (Prvenstvo srednjih škola u matematici) Matematičko društvo „Arhimedes“
5.SLAVKO KRSTIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Aleksandra Pantić, prof.
II nagrada – 41. Matematički turnir, Beograd (Prvenstvo srednjih škola u matematici) Matematičko društvo „Arhimedes“
6.Danilo MITROVIĆ, Nikola DUGOŠIJA,
Dušan ĐURIČIĆ, Slavko KRSTIĆ
EKIPA ŠKOLE, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
I – IV razred, Mentori: Biljana Milutinov, prof.
Aleksandra Pantić, prof.
Đorđe Domazet, prof.
II nagrada – 41. Matematički turnir, Beograd (Prvenstvo srednjih škola u matematici) Matematičko društvo „Arhimedes“
7.DUŠAN KOSTIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
II mesto – Republičko takmičenje, Bor «Nacionalna ekološka olimpijada»
8.EVA MUNIĆ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Zvezdana Roljić, prof.
II mesto – Republičko takmičenje, Bor, «Nacionalna ekološka olimpijada»
9.NAĐA FUNDUK, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
II mesto – Republičko takmičenje, Bor «Nacionalna ekološka olimpijada»
10.MIHAJLO ZORIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
II mesto – Republičko takmičenje, Bor «Nacionalna ekološka olimpijada»
11.DUŠAN ĐURIČIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Đorđe Domazet, prof.
III nagrada – 61. Državno takmičenje iz matematike, Novi Sad
12.SLAVKO KRSTIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Marija Kurucić, prof.
III nagrada – 57. Državno takmičenje iz fizike, Subotica

DRUŠTVENE NAUKE

1.VLADIMIR PAŠIĆ, EŠ «9. Maj», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Vesna Popović, prof.
I mesto Konkurs „Etička dilema“ iz programa biznis etika, Novi Sad, Dostignuća mladih Srbije -preduzetništvo
2.ANNA SOKOLOVA, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Marina Jović, prof.
II mesto Republičko takmičenje iz engleskog jezika, Beograd
3.BOŠKO JANKOVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Zorica Vukmir, prof.
II mesto Državno takmičenje iz istorije, Niš
4.ANA MIHALJEVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Zorica Obradović, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz latinskog jezika, Beograd
5.DANILO MITROVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Milorad Jevremović, prof.
III mesto Državno takmičenje iz istorije, Niš

MUZIKA

1.ZORAN MAHOVAC, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, solfeđo – VI a kategorija
I nagrada – 24.Međunarodno takmičenje „Petar Konjović“, Beograd,solfeđo-Va kategorija
2.IVA LUKAČ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Duško Španović, prof.
I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, truba – III kategorija
3.MARIJA JOVANOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Jelena Jović, prof.
I nagrada – 26.Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta,Beograd,teorija muzike-Vb kategorija
4.IVANA VELBL, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Jovanka Ivanić, prof.
I nagrada – 24.Međunarodno takmičenje „Petar Konjović“, Beograd, kontrapunkt – III b kategorija
5.LUKA IVANIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Jovanka Ivanić, prof.
I nagrada – 24.Međunarodno takmičenje „Petar Konjović“, Beograd, kontrapunkt – III b kategorija
6.MARIJA JOVANOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.
I nagrada – 26.Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta,Beograd, solfeđo -Va kategorija
7.BOGDAN BIBIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Jelena Jović, prof.
I nagrada – 26.Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd,teorija muzike- IVb kategorija
8.SARA NIKOLIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Irena Milić, prof.
I nagrada – Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko», Beograd, flauta – kategorija C
I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, flauta – IV kategorija
9.TEODORA GLIGOROVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Jovanka Ivanić, prof.
I nagrada – 24.Međunarodno takmičenje „Petar Konjović“, Beograd, kontrapunkt – III b kategorija

LIKOVNO STVARALAŠTVO

1.IVANA ČUTURIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Aleksandra Kutuzov Antić, prof.
II mesto – Republičko takmičenje učeničkog likovnog stvaralaštva, Beograd,

FIZIČKA KULTURA

1.SARA KIŠ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Srđan Šulaja, prof.
I mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenice SŠ – 100m
2.JOVANA GNJATOVIĆ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Srđan Šulaja, prof.
I mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenice SŠ – skok u dalj
3.MIRJANA DASOVIĆ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Srđan Šulaja, prof.
II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenice SŠ – bacanje kugle
4.Sara KIŠ, Jovana GNJATOVIĆ, Mirjana DASOVIĆ, Nikolina ŠUMAN, Tanja TRAVAR, Jovana RADOJEVIĆ, Anja LAJIĆ, Valentina VUKOVIĆ
EKIPNO UČENICE, MŠ »Draginja Nikšić» Sremska Mitrovica,
III i IV razred, Mentor: Srđan Šulaja, prof.
II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenice SŠ – ekipno

TEHNIKA/PRAKTIČNA NASTAVA

1.STEFANA KRASULJA, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Dragana Pejić, nast.
II mesto VII Republičko takmičenje iz zdravstvene nege, Beograd
2.MAJA BOGDANOVIĆ, »Prehrambeno-šumarska i hemijska škola», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Franjo Molnar, nast.
II mesto – XXII Republičko takmičenje iz područja rada šumarstva i obrade drveta, Kragujevac disciplina Praktičan rad – tapetar
3.BOŽIDAR VIJATEK, ŠOSO »Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Renata Cakić-Komlenić, nast.
II mesto XXI Republičko takmičenje u znanju i veštinama, za područje rada hemija, nemetali i grafičarstvo, Beograd, obrazovni profil – sitoštampar
4.MILAN VILOTIĆ, ŠOSO »Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Marinko Savić, nast.
II mesto XXI Republičko takmičenje u znanju i veštinama, za područje rada hemija, nemetali i grafičarstvo, Beograd, obrazovni profil –pomoćnik knjigovesca
5.TANASIJE MAŠIĆ, ŠOSO »Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Marinko Savić, nast.
II mesto XXI Republičko takmičenje u znanju i veštinama, za područje rada hemija, nemetali i grafičarstvo, Beograd,obrazovni profil – pomoćnik kartonažera
6.Teodora PALKOVIĆ, Anastasija PAVLEŠIN,
Nikolina BLAGOJEVIĆ, Nikola TRNIĆ, Anja JOVANOVIĆ,
EKIPA ŠKOLE – «Dolce Rosa», MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Jelica Zečević, nast.
III mesto – Nacionalno takmičenje najboljih učeničkih kompanija, Novi Sad
7.David MITRIĆ, Ivana IVANKOVIĆ, Ivana DUGAJLIĆ, Maja JOVELIĆ, Uroš NOVAKOVIĆ, Jovana SEKULIĆ
EKIPA ŠKOLE, EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica, IV razred,
Mentor: Zorica Marković, prof. III mesto Republičko takmičenje u Simulaciji sudskog procesa, Niš, ekipno.

Pročitajte još