Dodeljena priznanja „Sportista godine 2018.“ SPISAK DOBITNIKA

Sremska Mitrovica – U Gradskoj kući u Sremskoj Mitrovici danas je upriličena svečana dodela nagrada „Sportista godine 2018.“, koja se dodeljuje najuspešnijim pojedincima, trenerima i klubovima.

SPISAK DOBITNIKA:

PIONIRI:

1. Ognjen Trogrlić – Džudo klub „Sirmijum“
Domaća takmičenja:
Prvenstvo Vojvodine 1. mesto
Prvenstvo Srbije 1. mesto
SOŠOV 1. mesto
Prvenstvo Srbije (mlađi kadeti) 3. mesto

1. Aleksandar Jovanović – Kajak klub „Val“
Domaća takičenja:
Prvenstvo Vojvodine – K1-500m 1. mesto; K4-500m 1. mesto
Prvenstvo Srbije K1-1000m 1. mesto; K1-500m 1. mesto; K4-1000m 2. mesto; K4-1000m 3. mesto-kadeti
Međunarodna takmičenja:
Memorijalna međunarodna regata „Staniša Radmanović“ K1-500m 1. mesto; K2-500m 1. mesto

2. Anja Lajić – Atletski klub „Srem“
Domaća takmičenja:
Prvenstvo Vojvodine 1. mesto za kadete, troskok 10,45
Prvenstvo Srbije 2. mesto za starije pionirke, skok u dalj 5,24
Prvenstvo Srbije 2. mesto za starije pionirke u dvorani, višeboj, petoboj-3328 bod.

3. Nataša Ćetković – Ženski rukometni klub „Srem“
Drga rukometna liga Srbije ekipno 1. mesto
Prvenstvo Vojvodine ekipno 2. mesto – najbolji igrač i strelac
Prvenstvo Srbije 3. mesto

KADETI

1. Anastazija Bajuk – Kajak klub „Val“
Domaća takmčenja:
Pojedinačno prvenstvo Srbije K1-200m 1. mesto kadetkinje; K1-500m 1, mesto kadetkinje;
Prvenstvo Vojvodine K1-200m 1. mesto kadetkinje; K1-200m 1. mesto juniorke
Prvenstvo Srbije K1-300m 1. mesto kadetkinje; K1-200m 1. mesto juniorke
Međunarodna takmičenja:
Olimpijske nade (nezvanično svetsko prvenstvo) Poljska K1-200m 3. mesto; K1-200m 2. mesto
Evropsko prvenstvo za juniore i mlađe seniore u Italiji K4-500m 4. mesto polufinale

2. Olivera Mihajlović – Kajak klub „Val“
Domaća takmičenja:
Kup Srbije K1-200m 2. mesto
Prvenstvo Vojvodine K1-500m 2. mesto juniorke; K1-500m 1. mesto; K1-200m 3. mesto
Prvenstvo Srbije K1-500m 2. mesto; K1-200m 3. mesto juniorke; K1-1000m 2. mesto; K1-500m 1. mesto
Međunarodna takmičenja:
Evropsko prvenstvo za jniore i mlađe seniore K4-500m polufinale
Olimpijske nade u Poljskoj K1-500m 3. mesto; K2-200m 2. mesto

3. Lana Gavrilović – Sportsko triatlon udruženje „Sava“
Domaća takmičenja:
Prvenstvo Srbije u triatlonu – apsolutno 1. mesto
Prvenstvo Srbije u triiatlonu – kadeti 1. mesto
Prvenstvo Srbije u kros triatlonu – kadeti 1. mesto
Prvenstvo Srbije u kros duatlonu – kadeti 1. mesto
Pobednik Srpske kros serije za 2018. godinu
Kup Srbije u ciklo krosu 2. mesto
Međnarodna takmičenja:
Prvenstvo Balkana u triatlonu za kadete 2. mesto
Otvoreno prvenstvo Hrvatske u kros duatlonu 1. mesto
1. mesto na trci ETU Kupa u Zagrebu
3. mesto na trci ETU Kupa u Bukureštu
1. mesto na triatlonskoj trci u Ljubljani

JUNIORI

1. Bojan Zdelar – Kajak klub „Val“
Domaća takmičenja:
Prvenstvo Srbije K1-1000m 1. mesto; K1-500m 1. mesto;
Kup Srbije K1-500m 3. mesto
Međunarodna takmičenja:
Svetsko prvenstvo za juniore K1-500m 3. mesto; K1-200m 6. mesto
Evropsko prvenstvo za juniore K1-500m 2. mesto; K1-200m 4. mesto
Evropsko prvenstvo za seniore K1-500m 12. mesto
Svetski kp za seniore K1-500m 23. mesto
Svetsko prvenstvo za seniore K1-500M polufinale

2. Stefan Vrdoljak – Kajak klb „Val“
Domaća takmičenja:
Pojedinačno prvenstvo Srbije K1-1000m 1. mesto; K1-500m 1. mesto; K1-200m 1. mesto
Ekipno prvenstvo Srbije K1-500m 2. mesto; K1-200m 2. mesto
Međnarodna takmičenja:
Evropsko prvenstvo za juniore i mlađe seniore K4-500m 3. mesto u B finalu (12. mesto u ukupnom plasmanu)

3. Nemanja Jorgić – Atletski klub „Sirmijum“
Domaća takmičenja:
Prvenstvo Srbije 1. mesto na 60m
Međunarodna takmičenja:
Prvenstvo Balkana 6. mesto na 60m

SENIORI:

1. Marija Dostanić – Kajak klb „Val“
Domaća takmičenja:
Kup Srbije K1-500m 2. mesto; K1-200M 4. MESTO
Prvenstvo Srbije K1-500m 3. mesto; K1-1000m 2. mesto; K1-200m 3. mesto
Međunarodna takmičenja:
Evropsko prvenstvo K2-500m 2. mesto; K1-500m 5. mesto
Svetsko prvenstvo K1-1000m 6. mesto u B finalu
Evropsko seniorsko prvenstvo K2-1000m 6. mesto A finale; K4-500m 8. mesto A finale

2. Dragana Tomašević – Atletski klub „Sirmijum“
Domaća takmičenja:
Prvenstvo Srbije 1. mesto – bacanje diska
Međnarodna takmičenja:
Prvenstvo Evrope za seniore u Berlinu 6. mesto

3. Marija Vučenović – Atletski klub „Srem“
Domaća takmičenja:
Prvenstvo Srbije 1. mesto
Prvenstvo Vojvodine 1. mesto
Međunarodna takmičenja:
Prvenstvo Evrope 11. mesto
Balkansko prvenstvo 1. mesto

KLUB

Kajak klub „Val“
Domaća takmičenja:
Kup Srbije (Pojedinačno prvenstvo) kadeti 2×1. mesto, 2. mesto; juniori 3×1. mesto; seniori 3. mesto i 2. mesto
Prvenstvo Srbije kadeti 2×2. mesto, 3×3. mesto; juniori 4×1. mesto, 2×2. mesto; seniori 2. mesto, 2×3. mesto
Međunarodna takmičenja:
Svetsko prvenstvo Bugarska 3. mesto juniori
Evropsko prvenstvo Italija 2. mesto juniori, 2. mesto mlađe seniorke
Olimpijske nade Poljska 2×3. mesto, 2. mesto
Svetsko prvenstv Portugal
6. mesto B finale

TRENER

Nenad Kosijer – Kajak klub „Val“
Domaća takmičenja:
Kup Srbije (Pojedinačno prvenstvo) kadeti 2×1. mesto, 2. mesto; jnuiori 3×1. mesto; seniori 3. mesto, 2. mesto
Prventvo Srbije kadeti 2×2. mesto, 3×3. mest; juniori 4×1. mesto, 2×2. mesto; seniori 2. mesto, 2×3. mesto
Međunarodna takmičenja:
Svetsko prvenstvo Bugarska 3. mesto juniori
Evropsko prvenstvo talija 2. mesto juniori, 2. mesto mlađe seniorke
Olimpijske nade Poljska 2×3. mesto, 2. mesto
Svetsko prvenstvo Portugal 6. mesto B finale

PROFESOR:

1. Joca Kopčić – Osnovna škola „Jovan Jovanović Zmaj“
stoni tenis: 2. mesto ekipno pioniri, 2. mesto ekipno pionirke
futsal: 1. mesto pionike
plivanje: 13 prvih mesta i 13 plasmana na državno prvenstvo
gimnastika: 1. mesto pionirke 7. i 8. razred
šah: 2. mesto pionirke 5. raz, 2. mesto pionirke 6. raz, 1. mesto pioniri 7. raz.
skijanje: 1. mesto pionirke 6. raz, 1. mesto pioniri 6. razm 3. mesto pioniri 6. raz.

Pročitajte još