Održana 20. „Domijada“

Sremska Mitrovica – Uz intonaciju srpske himne u hali Poslovno sportskog centra “Pinki” u subotu je zvanično otvorena ovogodišnja “Domijada”. Domaćin 20. susureta Domova učenika srednjih škola Autonomne Pokrajine Vojvodine bio je Dom učenika srednjih škola iz Sremske Mitrovice.

U okviru „Domijade“ održano je nekoliko takmičenja, a sveukupni pobednik je Dom učenika srednjih škola „Brankovo kolo“ iz Novog Sada. Dom učenika iz Sremske Mitrovice zauzeo je četvrto mesto u ukupnom pasmanu. Na ovogodiđnjoj „Domijadi“ nastupilo je 75 ekipa, odnosno 492 ućenika iz Apatina, Bačkog Petrovca, Vršca, Zrenjanina, Kikinde, Novog Sada, Ruskog Krstura, Sente, Sombora, Subotice, Futoga i Sremske Mitrovice.

Rezultati:

Košarka – muškarci
1. „Brankovo kolo“ Novi Sad
2. Zrenjanin
3. Kikinda

domijada3

Košarka – žene
1. Zrenjanin
2. „Brankovo kolo“ Novi Sad
3. Kikinda

Odbojka – muškarci
1. „Brankovo kolo“Novi Sad
2. Sremska Mitrovica
3. Futog

Odbojka – žene
1. Sremska Mitrovica
2. Vršac
3. Zrenjanin

Mali fudbal – muskarci
1. Subotica
2. Vršac
3. Ruski Krstur

Mali fudbal – žene
1. „Brankovo kolo“ Novi Sad
2. Sremska Mitrovica
3. Zrenjanin

Stoni tenis – muškarci
1. Zrenjanin
2. Kikinda
3.Sombor

Pojedinačno, najbolji je bio Mitrovčanin Jovan Bireš, drugi je bio Uzon Teodor iz Zrenjanina, a treći Radomir Marčeta iz Sombora.

domijada5

Stoni tenis – žene
1. Novi Sad
2. Zrenjanin
3. Sremska Mitrovica.

Pojedinačno najbolja je bila Emilija Tiragić iz Novog Sada, zatim Rebeka Dani iz Vršca i Tamara Hinić, takođe iz Novog Sada.

Streljaštvu – muškarci
1. Vršac
2. Sremska Mitrovica
3. Zrenjanin
4. Sombor
5. Brankovo Kolo (NS)
6. Bački Petrovac

Pojedinačno: Andrej Stupavski Bački Petrovac, Ilija Kozomora „Brankovo kolo“, Milorad Ercegovac, Zrenjanin.

Streljaštvo – žene
1. „Brankovo kolo“ Novi Sad
2. Zrenjanin
3. Sremska Mitrovica
4. Subotica
5. Vršac
6. Sombor

Pojedinačno: Rebeka Bičei, Subotica, Sunčica Vasiljević, „Brankovo kolo“, Nevena Nikolić, Ruski Krstur.

Šah ekipno – muškarci
1. „Brankovog kola“
2. Zrenjanin
3. Vršac

Pojedinačno: Nebojša Pavkov, „Brankovo kolo“, Nikola Jandrić, Zrenjanin i Danijel Hrćan, Vršac.

Šah ekipno – žene
1. Vršca
2. Novog Sada
3. „Brankovo kolo“ Novi Sad

Pojedinačno: Jasmina Gajčin, „Brankovo kolo“, Nevena Horvat, Vršac i Ana-Petra Medveđ, Bački Petrovac.

domijada1

Pročitajte još