Sjajan vikend za atletičare „Srema“

Od strane Ozon
0 komentar

Sremska Mitrovica – Atletičari atletskog kluba „Srem“ iz Sremske Mitrovice su imali još jedan uspešan vikend.

Na državnom prvenstvu u polumaratonu koje je održano u Čačku u okviru čačanskog polumaratona seniorka Aleksandra Kostadinović je osvojila bronzanu medalju u ovoj disciplini. Ona je stazu od 21,1km istrčala za 1:30:05 i osvojila svoju petu medalju na prvenstvima Srbije u konkurenciji seniorki tokom 2020. godine potvrđujući da je u samom vrhu srpske atletike na srednjim i dugim stazama. Veći deo trke je bila drugoplasirana, ali je u poslednjim metrima trke izgubila srebro i morala je da se zadovolji bronzom, što ne umanjuje njen uspeh jer biti na postolju u trkama od 3 do 21km je veoma teško.

U istoj trci vrlo dobro peto mesto je osvojila Jovana Šubatlija rezultatom 1:37:09 što je njen novi najbolji rezultat, samim tim i podsticaj za posvećeniji rad i nada da će sledeća godina biti još uspešnija.

Mlađi atletičari su takođe imali svoju priliku za dokazivanje.

Na gradskom atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici u organizaciji AK „Srem“ održano je prvenstvo Srbije za višeboje u svim kategorijama. Atletičari ovog kluba osvojili su četiri medalje i to u izuzetnoj konkurenciji.

Anja Lajić je pobedila u sedmoboju za mlađe juniorke sa ukupno 4307 bodova. Ona je pobedila u tri od sedam disciplina i to sve tri drugog dana takmičenja (dalj -5,36m; koplje 500g – 27,24m; 800m – 2:35,53), bila druga u dve discipline (100m prepone – 15,01; kugla 3kg – 9,70m), treća u skoku u vis sa 1,53m i četvrta na 200m sa 28,49. Anja je pokazala da ume biti borac u ključnim momentima kada je sve prelomila u trci na 800m gde se od samog starta odvojila od grupe ne dozvolivši da je konkurentkinje ugroze.

Milana Simić je osvojila srebrnu medalju u šestoboju za starije pionirke sa 4471 bodom. Pobedila je u bacanju koplja (400g) sa 38,32m, bila drugoplasirana na kugli (3kg) sa 9,19m, treća mesta je osvojila na 80m sa preponama (12,60), u skoku u dalj (5,18m) i na 800m (2:36,89), dok je u skoku u vis bila peta sa 1,51m. Ovo je za nju veliki uspeh jer konkurencija u ovoj disciplini u srbiji izuzetna.

Lazar Đaković je imao nesreću da mu je protivnik u troboju za mlađe pionire bude novi državni rekorder, veoma talentovani i raspoloženi Justin Cvetkov iz Zrenjanina koji je oborio stari mlađepionirski rekord Srbije za više od 200 bodova. Da je bilo drugačije i sam Lazar bi postavio novi rekord jer je 60m trčao za 8,00, u dalj je skočio odličnih 5,61m a kuglu od 3kg bacio na daljinu od 12,08m. Ukupno to iznosi 2541 bod. Lazar se prvi put takmičio u višeboju i prvi put zvanično skakao dalj.

Bronzanom medaljom se okitila i Teodora Čonić u disciplini troboj za mlađe pionirke sa osvojenih 2163 boda. Ona je na 60m trčala za 8,55, kuglu od 2kg dobacila do 8,90m dok je u dalj iz zone doskočila do odličnih 5,33m što joj je i donelo ukupno treću poziciju.

Pet medalja sa državnih prvenstava u toku ovog vikenda i to u pet različitih kategorija, potvrda su da se AK „Srem“ radi planski, na duge staze i to u svim uzrastima.