Rezultati pesničkog konkursa „Mašta i snovi“

Sremska Mitrovica – Na Pesnički konkurs raspisan 2019. godine pristiglo je ukupno 576 pesama.

Žiri Festivala, u čijem su sastavu Nedeljko Terzić (pisac i književni kritičar, predsednik žirija), prof. dr Slađana Milenković (doktor srpske književnosti) i mr Jasna Kalauzović (urednik festivalskog izdanja), pregledao je sve pesme i izdvojio 540 regularnih radova (pesama) mladih autora iz sledećih zemalja: Mađarska, Severna Makedonija, Crna Gora, Rumunija, Francuska, Republika Grčka, Republika Hrvatska, Republika Bugarska, Savezna Republika Nemačka, Bosna i Hercegovina (Federacija Bosne i Hercegovine, Republika Srpska) i Srbija.

Jednoglasno je doneo odluke o dodeli nagrada, pohvala, specijalnih nagrada i priznanja pojedincima, radionicama i školama, kao i pesmama koje će biti štampane u Zborniku Festivala, što je na spiskovima koji slede.

Organizator Festivala (Centar za kulturu „Sirmiumart”) zahvaljuje na trudu i učešću, na ovogodišnjem Pesničkom konkursu, svim autorima pesama, kao i ustanovama i pojedincima za doprinos stvaralaštvu mladih i Festivalu. Zahvaljuje i prevodiocima pesama.

Deveti međunarodni festival poezije mladih pesnika „Mašta i snovi” biće održan 28. maja 2019. godine u 18 časova u Art klubu Centra za kulturu „Sirmiumart” u Sremskoj Mitrovici (Vuka Karadžića br. 10). Povodom toga će biti organizovan program i svečano uručenje nagrada, pohvala, priznanja i Zbornika.

Autori koji su pohvaljeni i čije su pesme u Zborniku mogu preuzeti besplatan primerak Zbornika i pohvale od 5. juna do 28. juna 2019. godine. Potrebno je doći u Centar za kulturu „Sirmiumart” ili naručiti Zbornik telefonom (022/621-194).
Slede pomenuti spiskovi.

PRVI SPISAK
NAGRAĐENI I POHVALJENI UČESNICI KONKURSA DEVETOG MEĐUNARODNOG FESTIVALA POEZIJE MLADIH PESNIKA „MAŠTA I SNOVI”

KATEGORIJA MLAĐI UZRAST (osnovna škola, od I do IV razreda)

Prva nagrada
Eva Grujić, MAČKA SELJAČKA, razred III, OŠ „Miroslav Antić”, Niš

Autori koji su pohvaljeni

1. Elena Ivić, JESENJA ŠETNJA, I razred OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Sremska Mitrovica
2. Dean Foke (Dehan Fouket), SRBIJA, I razred, Srpska dopunska škola „Novak Đoković”, Etip, Francuska
3. Iskra Gligorić, ZAMISLI, I razred, OŠ „Sveti Sava”, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović”, Sremska Mitrovica
4. Nikolina Karataš, MOJA MAJKA, II razred, Srpska dopunska škola „Novak Đoković”, Etip, Francuska
5. Andrea Đukanović, MOJA PESMA, II razred, OŠ „Sveti Sava”, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović”, Sremska Mitrovica
6. Marica Kirkintzotis, SLOBODA, II razred, Srpska dopunska škola „Sveti Sava”, Katerini, Republika Grčka
7. Nikolina Ristić, ŠARENA MAŠTA, II razred, OŠ „Jovan Popović”, Sremska Mitrovica
8. Lazar Jeftić, DOMOVINA, II razred, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Kirhajm, Savezna Republika Nemačka
9. Nikola Živković, USPAVANA REČ, III razred, OŠ „Branko Radičević”, Kuzmin
10. Mila Cvetanović, MOJ PROZOR, III razred, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Savezna Republika Nemačka
11. Ljiljana Beara, BABAROGA, III razred, OŠ „Jovan Popović”, Sremska Mitrovica
12. Jovanka Džakula, ZEC U ŠUMI, III razred, OŠ „Dušan Vukasović Diogen”, Obrež, Literarna radionica „Družina duginih boja”, KC Pećinci
13. Dragana Sušić, SMEŠNA PRIČA, IV razred, OŠ „J. J. Zmaj”, Martinci, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović”, Sremska Mitrovica
14. Ana Dukić, ANĐEO ČUVAR, IV razred, OŠ „Dvorovi”, Dvorovi, Književna radionica Biblioteke „Filip Višnjić”, Bijeljina, Bosna i Hercegovina, Republika Srpska
15. Konstantina Vaidi, SRBIJA, IV razred, Dopunska škola na srpskom jeziku „Sveti Sava”, Solun, Republika Grčka
16. Anđela Jović, MOJA STARA KUĆA, IV razred, Srpska dopunska škola „Novak Đoković”, Etip, Francuska
17. Reka Remenji (Réka Reményi), BOŽIĆ (KARÁCSONY), IV razred, OŠ „Lajoš Tarci”, Papa, Mađarska

KATEGORIJA SREDNJI UZRAST (osnovna škola, od V do IX razreda)

Prva nagrada
Simonida Dina Novaković, OČI KAO OGLEDALO DUŠE, VIII razred,
OŠ „Branko Radičević”, Novi Beograd

Nagrada za rodoljubivu pesmu
Marina Mihajlović, PISMO VOJNIKU, VI razred, OŠ „Dušan Vukasović Diogen”, Obrež, Literarna radionica „Družina duginih boja”, Kulturni centar Pećinci

Autori koji su pohvaljeni
1. Iva Tenji, PROTEZA, V razred, OŠ „Boško Palkovljević Pinki”, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović”, Sremska Mitrovica
2. Ana Milićević, DA SAM PTICA, V razred, OŠ „Slobodan Bajić Paja”, Donji Tovarnik, Literarna sekcija „Družina duginih boja”, KC Pećinci
3. Jasmina Milena Milivojević (Iasmina Milena MILIVOIEVICI), MOJAMAMA (MĂMICA MEA), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
4. Simona Marija Kroitoru (Simona Maria CROITORU), SNEŽNI POKRIVAČ (COVORAȘUL DE ZĂPADĂ), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
5. Nikol Balbijerer (Nicole BALBIERER), PROLEĆE (PRIMĂVARA), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
6. Aleksandra Gica (Alexandra GHIȚĂ), ARIJEL (ARIEL), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
7. Elena Pintilije (Elena PINTILIE), OMILJENA IGRAČKA (JUCĂRIA PREFERATĂ), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
8. Raluka Kalikin (Raluca KALIKIN), MALA MACA (PISICUȚA), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
9. Anelis Jonica (Anneliese IONIȚĂ), TVOJ SAN (VISUL TĂU), V razred, Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
10. Milica Una Miletić, MOJ DEKA, V razred, Srpska dopunska škola „Novak Đoković”, Belfor, Francuska
11. Lena Marinković, MOJA STARA ZGRADA, V razred, Srpska dopunska škola „Novak Đoković”, Etip, Francuska
12. Natali Veljković, SVEVIDEĆE NAOČARI, V razred, Dopunska nastava na srpskom, Gepingen, Savezna Republika Nemačka
13. Teodora Jovanović, BILO JE VREME, VI razred, OŠ „23. oktobar”, Sremski Karlovci
14. Anja Klašnja, U SRCU MOM, VI razred, OŠ „Dvorovi”, Dvorovi, Bosna i Hercegovina, Republika Srpska
15. Aleksandros Aristotelis Tsalis i Marija Poumaki (Aleksandros Aristotelis Tsalis, Maria Poumaki), BEZLIČNI SVET, VII razred, Srpska dopunska škola „Sveti Sava”, Solun, Republika Grčka
16. Vuk Vićentić, MESEČEVA PAUČINA, VII razred, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Sremska Mitrovica
17. Dragana Kerkez, MOJA STARA KUĆA, VII razred, Srpska dopunska škola „Novak Đoković”, Etip/Sošo, Francuska
18. Luka Duraković, KAKO DO CILJA, VII razred, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Rojtlingen, Republika Nemačka
19. Anastasija Pušica i Tamara Vuković, BOŽIĆ, VII i VIII razred, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Zindelfingen, Republika Nemačka
20. Vojin Puđa, ZBORILA JE MUDRO JEDNA STARA BAKA, VIII razred, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Martinci, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović”, Sremska Mitrovica
21. Viktorija Postolova, KOČANSKI ORIZ, IX razred, OU „Nikola Karev”, Kočani, Severna Makedonija

KATEGORIJA STARIJI UZRAST (srednja škola, od I do IV razreda)

Prva nagrada
Isidora Božić, APLAUZ ZAVESA PA ZABORAV, III razred, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica

Nagrada za najlepšu ljubavnu pesmu
Nade Efremova, PROLET, I razred SOU „Ljupče Santov”, Kočani, Severna Makedonija
Nagrada za najplemenitiju pesmu
Vojislav Durmanović, TRAŽIM POMILOVANJE, I razred, Gimnazija „Filip Višnjić”, Književna radionica Biblioteke „Filip Višnjić”, Bijeljina, Bosna i Hercegovina, Republika Srpska
Nagrada za najslikovitiju pesmu
Desislava Šamova, RISUNKA, I razred, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Literarni klub „Orfej”, Trojan, Republika Bugarska

Autori koji su pohvaljeni
1. Elena Kostić, RAISON D’ ETRE, I razred, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica
2. Georgi Petrov Petrov, AVION OD PAPIRA (SAMOLETČE OT HARTIЯ), I razred, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Trojan, Republika Bugarska
3. Marija Sergejeva Georgijeva (Mariя Sergeeva Georgieva), JA, MI I ONI (AZ, NIE I DRUGITE), I razred, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Trojan, Republika Bugarska
4. Mira Vleva (Mira Vъleva), TRNOVA RUŽA (ROZA S BODLI), I razred, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Trojan,. Republika Bugarska
5. Sijana Cekovska (Siяna Cekovska), KONTRAST (KOHTPACT), I razred, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Trojan, Republika Bugarska
6. Desislava Dimitrova, PLAVE OČI (SINI OČI), I razred, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Trojan, Republika Bugarska
7. Milica Brkić, SAN ILI JAVA, I razred, Srednja medicinska škola „Draginja Nikšić”, Sremska Mitrovica
8. Dragana Zeljko, ISTRAJNOST, II razred, JU Poljoprivredna i medicinska škola, Bijeljina, Bosna i Hercegovina, Republika Srpska
9. Ivana Belić, NEDOSEŽNE ILUZIJE, III razred, Ekonomska škola „9. maj”, Sremska Mitrovica
10. Ljubov Čolakova (Lюbov Čolakova), OCU (KЪM TATKO), III razred, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Trojan, Republika Bugarska
11. Stanislav Kordolovski, ODRASTAM (VЪZRAŽDAM SE), III razred, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Trojan, Republika Bugarska
12. Jelena Ivaški, SRCE ZNA SVE, IV razred, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, Sremska Mitrovica
13. Milana Nastasić, MLADOST, IV razred, JU Poljoprivredna i medicinska škola, Bijeljina, Bosna i Hercegovina, Republika Srpska
14. Dimitrije Graovac, TA BELA HARTIJA, IV razred, Škola primenjenih umetnosti, Šabac

DRUGI SPISAK

OSTALI AUTORI ČIJE SU PESME ODABRANE ZA ZBORNIK – OSNOVNA ŠKOLA

NIŽI RAZREDI

I RAZRED

Elena Ivić, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica
Iskra Gligorić, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica
Anastasija Stanković OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica
Milica Antonić, OŠ „Sveti Sava“, Divoš
Kim Sretković, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica
Damjan Stefanov, Osnovno učilište „Lazo Angelovski”, Skopje, Severna Makedonija
Dean Foke (Dehan Fouquet), Srpska škola, Etip, Francuska

II RAZRED

Andrea Đukanović, OŠ „Sveti Sava“, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović“, Sremska Mitrovica
Nikolina Ristić, OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica
Jovan Vasilić, OŠ „Sveti Sava“, Mladenovac
Branislava i Dejana Reljić, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica
Katarina Terzin, OŠ „Đura Jakšić“, Zrenjanin
Anđela Petrović, OŠ „Đura Jakšić“, Zrenjanin
Nina Minić, OŠ „14. oktobar“, Beograd
Pavle Milićević, OŠ „14. oktobar“, Beograd
StašaTertei, OŠ „Sonja Marinković“, Subotica
Sofija Aleksić, OŠ „Josif Pančić“, Baljevac na Ibru
Lena Davidović, OŠ „Žarko Zrenjanin“, Kikinda
Teodora Fingerhut, OŠ „Branko Radičević“, Kuzmin
Mia Mrakić, OŠ „Sveti Sava”, Dubrave kod Gradiške, Republika Srpska
Đina Tomašević, JU OŠ ,,Sutjeska“, Podgorica, Crna Gora
Staša Džudović, JU OŠ ,,Sutjeska“, Podgorica, Crna Gora
Lazar Jevtić, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Kirhajm, Savezna Republika Nemačka
Marica Kirkintzotis, Srpska dopunska škola „Sveti Sava“, Katerini, Republika Grčka
Nikolina Karakaš, Srpska dopunska škola, „Novak Đoković“, Etip, Francuska

III RAZRED

Eva Grujić, OŠ „Miroslav Antić“, Niš
Nikola Živković, OŠ „Branko Radičević“, Kuzmin
Ljiljana Beara, OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica
Jovana Džakula, OŠ „Dušan Vukasović Diogen“, Obrež
Jovan Rajović, OŠ „Nada Purić“, Valjevo
Tijana Milojković, OŠ „Dimitrije Todorović Kaplar“, Knjaževac
Aleksandar Stanimirović, OŠ „Slobodan Bajić Paja“, Sremska Mitrovica
Jovana Glidžić, OŠ „Stefan Nemanja“, Niš
Sergej Jović, OŠ „Stefan Nemanja“, Niš
Nikola Živanović, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Martinci
Andrej Stojanov, OOU „Vančo Prke“ Štip, Severna Makedonija
Jakov Boceski OOU„Goce Delčev“ Skopje, Severna Makedonija
Mila Cvetanović, Dopunska nastava na srpskom jeziku Eslingen, Savezna Republika Nemačka

IV RAZRED

Dragana Sušić, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović“, Sremska Mitrovica
Lazar Žižakov, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Zmajevo
Jovan Golubović, OŠ „Dragoljub Ilić“, Dračić
Dimitrije Jovanović, OŠ „23. oktobar“, Sremski Karlovci
Tatjana Milovanović, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica
Dimitrije Dmitrović, OŠ „Popinski borci“, Piskavac
Bojana Trifunović, OŠ „Vera Blagojević“, Banja Koviljača
Atena Khorrami, OŠ „Vera Blagojević“, Banja Koviljača
Tijana Nišpalić, OŠ „Jovan Popović“, Kikinda
Nina Kocić, OŠ „Đura Jakšić“, Jelašnica
Anastasija Andonov, OŠ „Nikola Tesla“, Beograd
Reka Remenji (Reményi Réka), OŠ „Lajoš Tarci“, Papa, Mađarska
Anѓela Risteska, OOU „Johan Hajnrih Pestaloci“, Skopje, Severna Makedonija
Hanija Ahmetagić, OŠ „Soko“, Područna škola Škahovica, Gračanica, Bosna i Hercegovina
Konstantina Vaidi, Dopunska škola na srpskom jeziku „Sveti Sava”, Solun, Republika Grčka
Vuk Miranović, Škola ,,Pavle Rovinski“, Podgorica, Crna Gora
Anđela Jović, Srpska dopunska škola ,,Novak Đoković“, Etip, Francuska

VIŠI RAZREDI

V RAZRED

Iva Tenji, OŠ „Boško Palkovljević Pinki“, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović“, Sremska Mitrovica
Ana Milićević, OŠ „Slobodan Bajić Paja“, Donji Tovarnik, LR „Družina duginih boja“, KC Pećinci
Lazar Grujičić, OŠ „Nada Purić“, Valjevo
Nina Vladimirović, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica
Teodora Spasojević, OŠ „Vasa Čarapić“, Beli Potok
Noemi Papian, OŠ „Nikola Tesla“, Beograd
Sofija Babić, OŠ „Vasa Čarapić“, Beli Potok
Milica Mihailović, OŠ „Olga Milošević“, Smederevska Palanka
Anastasija Filipović, OŠ „Slobodan Bajić Paja“, Ogar, Literarna radionica „Družina duginih boja“, KC Pećinci
Ana Radaković, OŠ „Dušan Vukasović Diogen“, Obrež, Literarna radionica „Družina duginih boja“, KC Pećinci
Tijana Hil, OŠ „Vuk Karadžić“, Beograd
Helena Đorđević, OŠ „Olga Milošević“, Smederevska Palanka
Strahinja Damljanović, OŠ „Stefan Dečanski“, Železnik
Luka Ninković, OŠ „Boško Palkovljević Pinki“, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović“, Sremska Mitrovica
Vladimir Rajković, OŠ „Dubrava“, Knjaževac
Natali Veljković, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Gepingen, Savezna Republika Nemačka
Lazar Šarenac, JU OŠ „Sveti Sava“, Rogatica, Republika Srpska
Emina Husić, OŠ „Soko“ ,Soko – Gračanica, Bosna i Hercegovina
Andrea Bogojević, OŠ „Oktoih“, Podgorica, Crna Gora
Sofija Jarevska, OOU„Bratstvo“, Skopje, Severna Makedonija
Milica Una Miletić, Srpska škola „Novak Đoković“, Belfor, Francuska
Lena Marinković, Srpska dopunska škola „Novak Đoković“, Etip, Francuska
Jasmina Milena Milivojević (Iasmina Milena Milivoievici), Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Simona Marija Kroitoru (Simona Maria Croitoru), Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Nikol Balijerer (Nicole Balbierer), Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Aleksandra Gica (Alexandra Ghiţă), Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Elena Pintilije (Elena Pintilie), Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Raluka Kalikin (Raluca Kalikin), Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Anelis Jonica (Anneliese Ioniţă), Nacionalni pedagoški kolegijum „Karmen Silva”, Temišvar, Rumunija
Elena Varga, OŠ „Nikole Andrića“, Vukovar, Republika Hrvatska

VI RAZRED

Marina Mihajlović, OŠ „ Dušan Vukasović Diogen“, Obrež, Literarna radionica „Družina duginih boja“, KC Pećinci
Teodora Jovanović, OŠ „23. oktobar“, Sremski Karlovci
Danica Radosavljević, OŠ „Đura Jakšić“, Jelašnica
Andrea Stanić, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica
Anja Novakov, OŠ „Dušan Vukasović Diogen“, Obrež, Literarna radionica „Družina duginih boja“, KC Pećinci
Helena Tatić, OŠ „Kralj Aleksandar I“, Novi Beograd
Bogdan Pupovac, OŠ „Đura Jakšić“, Zrenjanin
Teodora Stojanovski, OŠ „Vasa Pelagić“, Beograd
Maša Kovačević, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović“, Sremska Mitrovica
Tara Teodorović, OŠ „Vasa Čarapić“, Beli Potok
Mladen Đuričić, OŠ „Mile Dubljević“, Literarna sekcija „Razigrano pero“, Lajkovac
Andrej Petrović, OŠ „Nikola Tesla“, Beograd
Lana Gacova, OOU „Vera Ciriviri-Trena“, Skopje, Severna Makedonija
Milica Grk, OŠ „PavleRovinski“, Podgorica, Crna Gora
Anja Klašnja, OŠ „Dvorovi“, Dvorovi, Republika Srpska

VII RAZRED

Vuk Vićentić, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica
Ana Danojlić, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica
Anja Arsenijević, OŠ „Olga Milošević“, Smederevska Palanka
Najdana Đokić, OŠ „Olga Milošević“, Smederevska Palanka
Teodora Ilić, OŠ „Sveti Sava“, Vladičin Han
Ahmed Halilbašić, Prva osnovna škola Živinice, Bosna i Hercegovina
Haris Halilbašić, Prva osnovna škola Živinice, Bosna i Hercegovina
Muhamed Duraković, Prva osnovna škola Živinice, Bosna i Hercegovina
Aleksandros Aristotelis Tsalis i Maria Poumaki, Srpska dopunska škola „Sveti Sava”, Solun, Republika Grčka
Dragana Kerkez, Srpska dopunska škola „Novak Đoković“, Etip/Sošo , Francuska
Anastasija Pušica, i Tamara Vuković, VIII Dopunska nastava na srpskom jeziku,
Zindelfingen, Savezna Republika Nemačka
Luka Duraković, Dopunska nastava na srpskom jeziku, Rojtlingen, Savezna Republika Nemačka

VIII RAZRED

Simona Dina Novaković, OŠ „Branko Radičević“, Novi Beograd
Vojin Puđa, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Martinci, Literarna radionica Biblioteke „Gligorije Vozarović“, Sremska Mitrovica
Teodora Aleksić, OŠ „Josif Pančić“, Baljevac na Ibru
Anita Kostadinović, OŠ „Ivo Andrić“, Niš
Jana Terzić, OŠ „Ivo Andrić“, Niš
Petra Stanojević, OŠ „Ivo Andrić“, Niš
Uroš Tirnanić, OŠ „Ratko Mitrović“, Novi Beograd
Nikola Obradović, OŠ „Đura Jakšić“, Kać
Sofija Ilievska, OOU „Vera Ciriviri – Trena“, Skopje, Severna Makedonija

IX RAZRED

Viktorija Postolova, OU „Nikola Karev“, Kočani, Severna Makedonija
Igor Crnja, OOU„Vera Ciriviri Trena“, Skopje, Severna Makedonija
Samra Bralić, OŠ ,,Bratstvo-jedinstvo”, Skarepača – Rožaje, Crna Gora

AUTORI ČIJE SU PESME ODABRANE ZA ZBORNIK – SREDNJA ŠKOLA

I RAZRED

Elena Kostić, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica
Milica Brkić, Srednja medicinska škola „Draginja Nikšić“, Sremska Mitrovica
Lav Lukić, Prva beogradska gimnazija, Beograd
Miloš Peškan, Srednja medicinska škola „Draginja Nikšić“, Sremska Mitrovica
Sanja Jelenić, Tehnička škola, Valjevo, Nepričava
Slobodanka Ognjenović, Medicinska škola „Dr Andra Jovanović“, Šabac
Nevena Nikolić, Umetnička škola, Niš
Aleksandra Mrakić, Srednja stručna i tehnička škola, Gradiška, Republika Srpska
Jovana Obradović, Gimnazija ,,Miloje Dobrašinović”, Bijelo Polje, Crna Gora
Nade Efremova, SOU „Ljupčo Santov“, Kočani, Severna Makedonija
Georgi Petrov Petrov, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Literaturen klub „Orfeй”,
Troяn, Bъlgariя
Mariя Sergeeva Georgieva, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Literaturen klub „Orfeй”, Troяn Bъlgariя
Mira Vъleva, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Literaturen klub „Orfeй”, Troяn, Bъlgariя
Siяna Cekovska, NUPI „Prof. Venko Kolev“, Literaturen klub „Orfeй“, Troяn, Bъlgariя
Desislava Dimitrova, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Literaturen klub „Orfeй”, Troяn, Bъlgariя
Desislava Dimitrova, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Literaturen klub „Orfeй”, Troяn, Bъlgariя
Ema Varga, Gimnazija Vukovar, Vukovar, Republika Hrvatska
Sara Atlagić, Gimnazija Vukovar, Vukovar, Republika Hrvatska
Vojislav Durmanović, Gimnazija „Filip Višnjić“, Bijeljina, Republika Srpska

II RAZRED
Belma Husović, Srednja medicinska škola „Dva heroja“, Novi Pazar
Dragana Zeljko, JU Poljoprivredna i medicinska škola, Bijeljina, Republika Srpska

III RAZRED

Isidora Božić, III Mitrovačka gimnazija Sremska Mitrovica
Ivana Belić, Srednja ekonomska škola „9. maj“, Sremska Mitrovica
Aleksa Stošić, Umetnička škola, Niš
Anastasija Milićević, Umetnička škola, Niš
Pavle Jakšić, Umetnička škola, Niš
Lюbov Čolakova, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Literaturen klub „Orfeй”, Troяn, Bъlgariя
Stanislav Kordolovski, NUPI „Prof. Venko Kolev”, Literaturen klub „Orfeй”, Troяn, Bъlgariя
Nikolina Vladisavljević, Strukovna škola, Vukovar, Republika Hrvatska

IV RAZRED
Dimitrije Graovac, Škola primenjenih umetnosti, Šabac
Jelena Ivaški, Prehrambeno šumarska i hemijska škola, Sremska Mitrovica
Ognjen Ninković, Škola primenjenih umetnosti, Šabac
Zorica Popin, Srednja medicinska škola „Draginja Nikšić“, Sremska Mitrovica
Milana Nastasić, JU Poljoprivredna i medicinska škola, Bijeljina, Republika Srpska

TREĆI SPISAK

PRIZNANJA ZA ŠKOLE, RADIONICE I POJEDINCE ZA DOPRINOS DEVETOM MEĐUNARODNOM FESTIVALU POEZIJE MLADIH PESNIKA „MAŠTA I SNOVI”

Priznanja
OŠ „Sveti Sava” (Sremska Mitrovica)

Komitet za bratimljenje – Literarni klub „Orfej” (Trojan, Republika Bugarska)

Radovan Drljača, pisac, rukovodilac Literarne radionice „Družina duginih boja” (Obrež, Kulturni centar Pećinci)

Turistička agencija „Uno Travel” (Sremska Mitrovica)

ČETVRTI SPISAK

DOBITNICI NAGRADA „SUNČANI SAT” ZA KNJIŽEVNO DELO I PODSTICAJ LITERARNOG STVARALAŠTVA MLADIH
Radmila Bulatović (Lazarevac)
Oksana Stećuk (Inđija)
Jozef Irović (Kruščica)
Nagrada „Sunčani sat” stranom piscu: Ivo Munćan (Temišvar, Rumunija).

Pročitajte još

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *