Festival horske muzike u Sremskoj Mitrovici

Sremska Mitrovica – Prvi „Mitrovački festival horske muzike“ održaće se u nedelju, 23. aprila. u Sremskoj Mitrovici. Festival će zvanično otvoriti Njegovo preosveštenstvo Episkop Sremski Gospodin Vasilije, a pre samog natpevavanja horova održaće se litija od Sabornog hrama do Gradskog trga.

Predstavljanje horova održaće se u Pozorištu „Dobrica Milutinović“.

Programska satnica Festivala:
09:00 časova – Liturgija u Sabornom hramu Svetog Dimitrija uz pojanje hora „Branko“ iz Niša
10:30 časova – 11.30 – doček gostiju
11:30 časova – Litija od Sabornog hrama do Gradskog trga – blagoslov njegovog preosveštenstva gospodina Vasilija i zajedničko izvođenje Irmosa „Angel Vopijaše“.
Predstavljane horova u Pozorištu „Dobrica Milutinović“.

12:15 časova – prva grupa
1. Crkveni hor „Sveti Sava“, pri Sabornom hramu Svetog Dimitrija – Sremska Mitrovica
horovođa: Jovanka Ivanić
2. Hor „Sveti Đorđe“, pri hramu Sv. velikom. i pobedonosca Georgija – Čukarica, Beograd
dirigent: Emilija Milin
3. Crkveno pevačko društvo „Sveti apostol Andrej Prvozvani“, pri hramu Svetog Arhabgela Gavrila – Batajnica
dirigent: Marija Lukić
4. Hor „Sveti Arsenije Sremac“, pri Sabornom hramu Sv. Oca Nikolaja – Sremski Karlovci
dirigent: Mila Radonić
5. Hor „Sveti Roman Slatkopojac“, pri crkvi Pokrova Presvete Bogorodice – Loznica
dirigent: Dragan Đedović

13:30 časova – druga grupa
6. Crkveni hor „Sveti Joakim i Ana“, pri crkvi Silaska Svetog Duha na apostole – Obrenovac
dirigent: Gabrijela Vučaj
7. Crkveni hor „Sveti Stefan Dečanski“, pri hramu Uspenja Presvete Bogorodice – Brčko, Bosna i Hercegovina
dirigent : Vanja Božić
8. Crkveno pevačko društvo „Žene mironosice“, pri hramu Svetog Arhangela Mihaila – Zrenjanin
dirigent: Zorica Kesić
10. Srpsko pevačko društvo u Rumi – Ruma
dirigent: Ljiljana Filipović

15:00 časova – treća grupa
11. Hor „ Horšideja“, pri Kulturno-obrazovnom centru – Šid
dirigent: Aleksandar Švarc
12. Hor „Krančević“, pri Muzičkoj školi „Petar Krančević“ – Sremska Mitrovica
dirigent: Jovanka Ivanić
13. Hor „Sveti velikomučenik Goergije“, pri hramu Svetog velikomučenika Georgija – Bečej
dirigent: Senka Jovanović
14. Hor „Prepodobni Rafailo Banatski“, pri Hramu Uspenja Presvete Bogorodice – Zrenjanin
dirigent: Senka Miisavljević

16:00 časova – četvrta grupa – dječiji horovi
15. Dečiji gradski hor „Sveti Sava“ – Loznica
dirigent Dragan Đedović
16. Dečiji crkveno hor pri crkvi sv apostola Petra i Pavla – Doboj
dirigen Ljubica Timanović-Rold
17. Dečiji hor – Sremski Karlovci
dirigent Aleksandra Radenović
18. Crkveno-dečiji hor „Orlić“ – Batajnica
dirigent Jelena Pavlović

Završnica Fsetivala:
16:30 časova – Stručno predavanje koje će održati prof. Tamara Adamov Petijević
19:00 časova – Koncert u crkvi „Svetog Dimitrija“ Crkveno – pevačke družine „Branko“ iz Niša.

Pročitajte još